92 16. Robinson, Arthur H. en Randall D. Sale: Elements of cartography. New York 1969. Ca. 40 gulden, 343 biz. Het intelligentste en uitgebreidste algemene boek over cartografie. In het bijzonder gericht op thematische en atlascartografie, zonder verwaarlozing van technische aspecten als tekenen, typografie, reproduktie enz. Een niet gemakkelijk boek met zeer veel goede illustraties in zwart-wit. 17. Robinson, Arthur H.: The look of maps. An examination of cartographic design. Madison 1952. Ca. 15 gulden, 105 biz. Klassiek geworden essays over kaarten als gebonden grafiek. Onmisbaar in een bibliotheek die op het terrein van de cartografische expressie meer beoogt dan het verzamelen van oppervlakkig gezwets. 18. Romein, f. E. en A. van der Waag: Cartography in the Netherlands. Report presented to the third general assembly of the International cartographic association, New Delhi 1968. Een eigenlijk voortreffelijk kort overzicht van de tegenwoordige nederlandse kaartproduktie. Verschenen in het engels in Internationales [ahrbuch fiir Kartographie 1969. 19. Romein, J. E.Overzicht kartografische ekspressiemogelijkheden. Delft 1970. Verkrijgbaar bij Geodesie, Kanaalweg 4, Delft, 8 blz. Collegestencil, vnl. gebaseerd op Bertin vgl. 4 hierboven. 20. Salistschew, Konstantin A.: Einführung in die Kartographie. Gotha 1967. Twee delen. Ca. 35 gulden, 198 blz.115 blz. Geschreven voor russische geografiestudenten. Kundig maar vervelend. De bewerking in het oostduits en de typografie zijn bepaald slaapverwekkend. De illustraties zijn in een afzonderlijke band bijeengebracht wat het lezen niet vergemakkelijkt. De schrijver is uitstekend internationaal op de hoogte, zelfs van de nederlandse cartografie. 21. Precision in map making. Bijzonder nummer van The Monotype Recorder. Vol. 43, number 1, summer 1964. London 1964. Ca. 4 gulden, 52 blz. The intelligent readers guide to modern british map production. Zeer goede typografie en illustraties in kleur en zwart-wit. 22. Waddenbulletin. Tweemaandelijks orgaan van de Landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee. Groningen 1966 ev. Abonnement (lidmaatschap) 7 gulden vijftig. Heeft niets met cartografie te maken, al staan er vaak hele goeie kaarten in, maar verdedigt het laatste nederlandse natuurgebied tegen dijkbouwers, fa- briekslozers en andere zeerovers. Een zeer leesbaar, actief en wetenschappelijk geïnformeerd tijdschrift. Uitstekend geïllustreerd. 23. Wilhelmy, Herbert: Kartographie in Stichworten. Kiel 1966. Ca. 35 gulden, 388 blz. Goed encyclopedisch overzicht van ihb. de duitstalige cartografie. Het bruik baarste cartografisch woordenboek voor het duitse taalgebied in afwachting van de Multilingual dictionary vgl. 14 hierboven. Veel illustraties en vnl. duitstalige literatuur. 24. Willems, G. F. e.a.Inleiding tot kaartgebruik. In Atlas voor de mammoet, blz. vii-xii. Amsterdam 1969. Ca. 18 gulden, xii 104 blz. Een heldere uiteenzetting door een van de intelligentste en aardigste neder landse kaartredacteuren. Geen woord te veel of te weinig. Ik wijs er hier graag op dat de Atlas voor de mammoet wel een lachwekkende naam heeft, maar met de Bosatlas van Wolters-Noordhoff bepaald internationaal niveau heeft. 25. Witt, Werner: Thematische Kartographie. Hannover 1967. Ca. 100 gulden, 767 blz. Afgezien van Bertin het beste en aardigste boek over thematische cartografie. In het bijzonder planologisch gericht. De auteur vergeet bij alle theorie niet de tekenpen. Bevat veel kaarten in kleur. Literatuur niet alleen duits, o.a. amerikaans, engels, Scandinavisch. Een tweede druk verschijnt dezer dagen.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 93