93 Wat tijdschriften en dergelijke betreft, geef ik hier alleen titels van duitse, franse, engelse, nederlandse en ame- rikaanse uitgaven, benevens een van de Verenigde naties. De enkeling die hongaars, japans enz. leest, zal zelf kunnen vaststellen dat ook buiten Westeuropa en Amerika een aantal goede cartografische tijdschriften bestaan. Bibliotheca cartographica [l] is de uitstekende interna tionale bibliografie met jaarlijks ongeveer tweeduizend nieuwe titels van publikaties over cartografie. De andere buitenlandse periodieken die ik noem, zijn allemaal goed tot zeer goed. De tijdschriften van de duitse en de engelse cartografische verenigingen [3 en 7] publiceren regelmatig werk van niet inheemse auteurs. Zo hebben in het engelse blad o.a. grote artikelen gestaan van de nederlandse professor Pannekoek en ingenieur Piket. Het duitse is begonnen te verschijnen in 1951 en is hiermee wel het oudste cartografische tijdschrift van betekenis. The cartographie journal, van 1964, is het jongste. Wat Nederland betreft wijs ik er op dat Kaartbulletin [5] in de eerste plaats een tijdschrift is voor de kaartmakers, terwijl Kartografïe [6] een wetenschappelijk periodiek is. (Ik probeer in deze omschrijving te verbergen dat ik het verschil eigenlijk niet erg goed kan aangeven.) Beide zijn uitgaven van de Kartografische sektie van het Kon. ned. aardrijkskundig genootschap: dat is de ongelukkige naam van de nederlandse vereniging voor cartografie waarvan u voor twintig gulden lid kunt worden (jeugdigen tien gulden) bij secretaris G. F. Willems, Cartografisch instituut Bootsma, Riouwstraat 5, den Haag, telefoon 070-183369. 1. Bibliotheca cartographica. Bad Godesberg. 2. Bulletin du Comité francais de cartographie. Paris. 3. The cartographie journal. Edinburgh. 4. Internationales Jahrbuch für Kartographie. Gütersloh. 5. Kaartbulletin. Amsterdam. 6. Kartografïe. Amsterdam. 7. Kartographische Nachrichten. Gütersloh. 8. Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungswesen. Frankfurt. 9. Surveying and mapping. Washington. 10. World cartography. New York.

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 94