94 PROJECTMETING EN PROJECTBEHANDELING Inleiding Enkele jaren geleden heeft de directeur van het geodetische documentatiecentrum in Dresden gepleit voor het betrachten van de grootst mogelijke terughoudendheid bij het toevertrouwen van gedachten aan het geduldig geachte papier. Dit pleidooi vond zijn oorzaak in de moeilijkheid de enorme hoeveelheid documentatie te rubriceren en op te slaan, zelfs met de meest geavanceerde computers die daarvoor beschikbaar waren. Nog klemmender wordt deze aansporing tot zelf beheersing wanneer men gaat denken aan de mensen die deze rijstebrij van het geschreven woord moeten consumeren. Het is dan ook met veel aarzeling dat beide schrijvers zijn ingegaan op het verzoek van de redactie van het lustrumboek een bijdrage te leveren over, wat zij willen noemen, projectmeting en -behandeling, mede in relatie tot het onderwijsprogramma. Zij voelen zich namelijk nauwelijks in staat om dit thema goed te behandelen en zijn daardoor bevreesd opgewekt mee te werken aan de indigestie die mensen elkaar met hun geschrijf aandoen. De verdere lezer zij voor deze nare gevolgen gewaarschuwd. In het kader van het algemeen thema van dit lustrumboek zal in deze bijdrage getracht worden een antwoord te geven op de vraag of het onderwijsprogramma voor de geodetische ingenieur voldoende afgestemd is op het aandeel dat de projectmetingen in zijn totale arbeidsveld inneemt. Wat zijn projectmetingen De naam projectmetingen verdient allereerst enige toe lichting. In 1965 is door de N.L.F. een werkgroep ingesteld Ir. G. Bakker, Ir. C. Roos

Lustrumboek Snellius | 1970 | | pagina 95