voor deze diensten en instellingen werden verzameld, beheerd en bijgehouden, beter zouden kunnen worden samengebracht in een centraal, geautomatiseerd gegevensbestand. Men verwachtte hier mee een meer slagvaardige en meer efficiënte vorm van informa tieverstrekking op gang te krijgen. Op 30 augustus 1968 werd be sloten een stuurgroep in te stellen die deze ontwikkeling zou gaan stimuleren en begeleiden. Als gebruikers van een dergelijk be stand zag men toen reeds zeer veel gemeentelijke diensten zo als b.v. - Volkshuisvesting ten behoeve van woningstatistieken en de kwalitatieve woningkartotheek. - Bouw- en Woningtoezicht o.a. voor woningonttrekking, veran dering en inrichten van woningen. - Publieke Werken met name de afdeling Grondbedrijf ten be hoeve van de erfpacht en de afdeling Stadsontwikkeling voor de gemeentelijke uitbreidingsplannen. - Belastingen ten behoeve van straatgeld en voor de toen reeds aangekondigde gemeentelijke onroerendgoedbelasting. - Bureau voor Statistiek voor het bedrijvenregister - Economische Zaken ten behoeve van wetenschappelijk onder zoek. Uit deze opsomming, die niet volledig is, blijkt al dat men een veelzijdig gebruik van een dergelijk gegevensbestand verwachtte, maar in deze opsomming zijn ook enkele onderwerpen opgenomen die later in het S.O. A. G.-basisplan een ander systeem als dak bo ven het hoofd zou vinden. Op de eerste vergadering van deze gemeentelijke stuurgroep, die een taak in het kader van het besturen van de stad Amsterdam kreeg opgedragen werd reeds ingespeeld op het samenwerken in intergemeentelijk verband o.a. ter voorkoming van doublures. Hierbij werd op de taak van de S.O.A. G. gewezen. In verband met de urgente behoefte aan gegevens voor de stadsvernieuwing werd door de Stuurgroep aanvankelijk prioriteit gegeven aan de kwali tatieve woningkartotheek, het gemeentelijk centrum voor electro- nische informatieverwerking kreeg tot taak het systeem hiervoor te ontwikkelen. Een dergelijke opzet paste evenwel in het vast goedsysteem van het S.O.A. G.-basisplan entoen de gemeente Am sterdam zich bij de S.O.A.G. aansloot nam het Amsterdamse ge meentelijk centrum voor electronische informatieverwerking (G.C.E.I.) de ontwikkeling van een gedeelte van het vastgoedsys teem voor zijn rekening. De ontwikkeling dus, van een landelijk toepasbaar systeem, betrof de deelsystemen gebouwen en grond en water. De kwalitatieve woningkartotheek werd in het deelsys- 114

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 115