ment de naam van het Office gewijzigd in die van TtOffice Interna tional du Cadastre et du Régime FoncierTT. (O.I.C.R.F.) Uiteraard kon pas na een aanlooptijd van enkele jaren - gedurende welke de inmiddels verouderde archieven van Prof. Hegg en van de Franse ''Commission Cadastrale" naar het informatiecentrum te Den Haag werden overgebracht - het bureau van het Office zich be zig gaan houden met het nastreven van alle doelstellingen die men zich sinds de oprichting voor ogen had gesteld. Tot de diverse ta ken behoorde allereerst het bijeenbrengen van zoveel mogelijk do cumentatiemateriaal uit een zo groot mogelijk aantal landen. Hiertoe werd een wereldomvattend net opgebouwd van correspon denten die deskundig mogen worden geacht op het gebied van de landadministratie en het grondboekwezen. Sterk gestegen behoefte In zekere zin heeft het O.I.C.R.F. als internationaal informatiecen trum voor Kadasterwezen en Grondboekzaken de tijd mee. In zo goed als alle landen ter wereld bestaan vormen van particulier grondbezit en van particuliere eigendom van andere zakelijke rech ten op onroerend goed. De bevolkingsgroei, de industrialisatie, de urbanisatie en de vlucht uit de bevolkingscentra, alsmede de eisen van het moderne ver keer, doen de schaarse grond nog steeds in waarde toenemen. Daarnaast is er een tendens in de richting van een steeds verder gaande landhervorming, zoals b.v. in India, Iran, Chili, Rhodesia, Guatemala. Door deze en allerlei andere oorzaken is overal in de wereld de behoefte aan een modern opgezette en bijgehouden registratie van zakelijke rechten op onroerende goederen en aan een dito landad ministratie in de vorm van een kadaster sterk toegenomen. Voor beelden hiervan zijn de in de laatste jaren ondernomen kadastre ringen in Portugal, Iran, Nepal, Micronesië, en in sommige Mid den- en Zuidamerikaanse Staten. De aanpassing aan de moderne denkbeelden op het gebied van de landadministratie in o.a. Zweden, Turkije en Ceylon en de moder nisering van bestaande kadasters zoals die van de Bondsrepubliek Duitsland, Nederland, Frankrijk en Oostenrijk wijzen in dezelfde richting. Ook de werkzaamheid van studiegroepen in diverse lan den duiden op een zeer sterk toegenomen behoefte. Men kent deze ambtelijke en niet-ambtelijke commissies o.a. in Zweden, Enge land, de Verenigde Staten, de Verenigde Naties, Australië, Rho desia, de Afrikaanse ontwikkelingslanden en Japan. Ongeacht de geweldige onderlinge verschillen tussen de diverse 146

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 147