werpen zijn in de loop der jaren door het Bureau van het O.I.C.R.F. verschillende vergelijkende deelstudies gepubliceerd en gezonden aan de correspondenten en de instanties die zich beroepsmatig met deze materie plegen bezig te houden. Zo werd ter gelegenheid van het F.I.G.-congres te Wenen in 1962 een onderzoek gepubliceerd over "Some Aspects in relation to Proprietory Right and Rights in Realty in some West European Countries, and to the Transfer of such Rights". In de beginjaren van het O.I.C.R.F. werd al spoedig contact ver kregen met de organen van de United Nations, wat in 1964 leidde tot een op de Conference van de Unesco te Toulouse door mij inge diend en besproken rapport over enkele aspecten van de oprichting en instandhouding van een kadaster, bezien in het licht van de he dendaagse opmetingsmethoden". In 1965 werden de resultaten gepubliceerd van een onderzoek naar de waarde van het Kadaster als grondslag voor de inrichting van een rechtsboek voor onroerend goed. In hetzelfde jaar verscheen een vergelijkende studie over "Appartementseigendom en Kadas ter", waarin de ontwikkeling werd nagegaan van de "horizontale eigendom" uit de 16e eeuw tot de "condominiumproperty" van na de Tweede Wereldoorlog in het nauwe verband met de overheids administratie en -registratie van deze rechten. In 1968 zag een vergelijkende studie het licht over de organisatie van de Overheids diensten van het Kadaster en van het Grondboek (Openbare Regis ters) in zeventien landen. Op het einde van de zestiger jaren werd een vergelijkend onder zoek ondernomen naar de aanwezigheid en de groei van vormen van landregistratie, welke voor verscheidene doeleinden worden benut, d.w.z. de "meerdoelenkadasters". Daar intussen gebleken was dat er allerwegen vaagheid bestond m.b.t. de grondslagen van landadministratie en rechtenregistratie, werd door het Bureau van het Office een studie ondernomen welke als rapport gepubliceerd werd onder de titel "The Principles of Publicity and Speciality in connection with the relationship between Cadastre and Land Records". Deze publicaties en de omstandigheid dat men zich allerwegen in deze materie wilde verdiepen, leidden weldra tot aan mij gerichte uitnodigingen om als inleider elders de stand van zaken uiteen te komen zetten. Zo sprak ik in 1973 op een bijeenkomst van de Land Surveyors van de Royal Institution of Chartered Surveyors te Londen over de Kadasters op het Europese Continent, en als inleider op een Congres te Mexico-City over "General Aspects on Cadastre and Land Registration". In 1974 werd op een bijzondere bijeenkomst van South African Surveyors te Salisbury in Rhodesia een inleiding gehouden over 148

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 149