TTCadastres and Land Registration in the European Continent in connection with topographical and cadastral problems of Urban ization". Daartoe door de U.N.O. uitgenodigd, discussieerde ik in 1970 met de vertegenwoordigers van een groot aantal Afrikaanse Staten, aan de hand van een door mij aangeboden rapport over "Some Re marks on Cadastres in General" ter gelegenheid van een Seminar on Cadastre, te Addis Abeba gehouden onder auspiciën van de United Nations Economie Commission for Africa. Hierop volgde in 1972 mijn benoeming in de Ad hoe Group of Experts on Cadas tral Surveying and Mapping van de Verenigde Naties, welke in ok tober van dat jaar te New York een rapport samenstelde met aan bevelingen terzake van de vraagstukken betreffende "cadastral surveying and urban mappingTT. Commissie Ad Hoc van de Verenigde Naties inzake tTCadastral Surveying and Mapping'r De inschakeling van het O.I.C.R.F. in het werk van deze UNO- commissie van zes experts (dr. F. Au van de Abteilung Landesver- messung aan het Niedersachsisches Landesverwaltungsamt, mr. A. M. Heyman van het Office of Regional Development van de Or ganization of American States, Prof. G. Larsson van het Zweedse Land Consolidation and Planning Department, mr. J. C. D. Lawrance van de Engelse Overseas Development Administration, Prof. A. J. v.d.Weele van het I.T.C., en schrijver dezes) kan als een mijlpaal worden aangemerkt langs de weg die het Office al meer dan 15 ja ren gaat bij het streven naar een internationaal georganiseerde, doelbewuste aanpak van de uitwisseling van gegevens en gedachten op het terrein van het kadasterwezen en van de registratie van rechten op onroerende zaken. Naast de deelstudies van de andere leden van de commissie op hun specifiek terrein mocht het Office door de indiening van een discussienota over "Cadastral and Land Registration Aspects" een informatieve bijdrage leveren tot de ge- dachtenwisseling alvorens de definitieve tekst van het eindrapport van de Ad-Hoc-commissie werd vastgesteld. Dit eindrapport diende als basis voor de besprekingen op de Seventh United Nations Regional Cartographic Conference for Asia and the Far East, die in oktober 1973 gedurende twee weken te Tokio werd gehouden; een bijeenkomst van honderden deelnemers, hoofdzake lijk afkomstig uit Azië, Australië en Afrika. Het rapport stelt cen traal dat een systematisch ingerichte boekhouding van de grond en de rechten van groot belang is voor elk openbaar bestuur t.b.v. de landinrichting en landontw ikke ling alsmede voor de rechtszekerheid 149

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 150