KANAALWEG 4 H. C. van der Hoek Dit artikel is opgedragen aan de nagedachtenis van Prof.Dr. Ch.M. Schots (1849-1897), omdat het vooral aan zijn inzicht en doorzet tingsvermogen te danken is dal de geodeten gedurende tachtig jaren hun laak konden verrichten in een goed gebouw. Deze bijdrage aan het Lustrumboek schrijven we in het voorjaar van 1975, kort voor het tijdstip waarop de onderafdeling geodesie verhuist naar haar nieuwe gebouw aan de Thijsseweg. Wanneer de lezers van het Lustrumboek het verhaal gedrukt onder ogen krij gen zal het november 1975 zijn. Tegen die tijd zullen de geodeten stellig al in staat zijn om een inventarisatie te maken van datgene wat zij met het verlaten van hun oude vertrouwde geodesiegebouw verloren en wat zij er bij wonnen. Eén ding staat echter nu reeds vast. Hoe mooi, ruim en licht het nieuwe geodesiegebouw ook moge zijn, vooral de ouderen zullen hun sfeervolle gebouw aan de Kanaalweg, waarin de geodetische opleiding precies tachtig jaar gehuisvest was, niet snel vergeten. Dit opstel heeft slechts tot doel bij de herinnering behulpzaam te zijn. Het is geen volledige geschiedschrijving, noch over het ge bouw noch over de opleiding. Volledigheid zou het schrijven van een dik boek vereisen. Uit de bijna oneindige reeks van gebeurte nissen hebben we er slechts enkele kunnen kiezen. We zijn bij on ze naspeuringen bovendien veel gebeurtenissen tegengekomen die, hoe interessant op zichzelf ook, zich niet lenen voor publicatie. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat onze beschrijving gebrekkig is. Toch hopen we erin geslaagd te zijn, iets van het oude gebouw in woord en beeld te hebben vastgelegd in een verhaal, dat gele zen en herlezen kan worden, telkens als de geodeten daar om nos talgische redenen behoefte aan zouden hebben. Op 15 mei 1975, een dag midden in de verhuisdrukte, was het pre- 237

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 238