zigheid van een bundel belangrijke hoogspanningskabels naast het woonhuis. Het was Curatoren bekend dat ook de afdeling der mijn bouwkunde uitbreiding zocht in de tuin, verder kampte het ITC met ruimtegebrek. Curatoren stelden een ronde-tafel-conferentie van alle belanghebbende instanties voor om te zien wat er van de verlangens terecht zou kunnen komen. In de acute ruimtebehoefte van de onderafdeling zou worden voorzien door de beschikbaar stelling van leegkomende ruimten in het oude gebouw voor Elek trotechniek op Kanaalweg 2b. Eind februari 1967 ontving de onder afdeling het definitieve deelprogramma van eism, met alternatie ve ideeënschetsen. Op 8 maart vond onder leiding van curator ir. C. J. Tuijn de ronde-tafelconferentie plaats, waaraan werd deelge nomen door vertegenwoordigers van geodesie, scheikunde, mijn bouwkunde en het BSB. Het ITC was uitgenodigd maar liet verstek gaan. Curatoren bleken er wel voor te voelen de plantentuin te verplaat sen, maar de afdeling der scheikundige technologie had grote be zwaren: het betrof hier uiterst kostbare cultuurgrond en hoewel er nu geen technische gewassen werden geteeld, zou dat in de toe komst wel het geval zijn. Het was duidelijk dat de afdeling der scheikunde allerminst gelukkig was met de plannen en geschrokken was van de ideeënschets met een groot gebouw in de botanische tuin. De afgevaardigden hadden dan ook opdracht geen vierkante meter grond af te staan. Op 12 april kregen Curatoren een schrif telijke reactie van scheikunde. Gewezen werd op de grote bezwa ren van de opoffering van de cultuurtuin, mede gezien het grote belang van de biowetenschappen dat werd gestaafd met een schrij ven van de Biologische Raad van de Kon. Ned. Akademie van We tenschappen. Om kort te gaan: van plannen om grond in de tuin van technische botanie te krijgen kwam niets. Terzijde kan worden vermeld dat de tuin - een prachtige enclave tussen de T.H.-gebou wen - altijd een lust voor het geodetische oog is geweest. Anno 19 75 toont deze tuin dat het welzijn van de leden van de T.H.-ge meenschap in de huidige doelstellingen van de T.H. even zwaar weegt als onderwijs en wetenschapsbeoefening: hij is verdeeld in volkstuintjes. Ruim een jaar lang lag nu de zaak stil. Er werd - als tijdelijke oplossing - door de onderafdeling gedacht aan het plaatsen van een barak, een verzoek daartoe werd in mei 1968 aan Curatoren ge richt. Daarvoor zou toch een stukje van de tuin van technische bo tanie nodig zijn. Curatoren kregen geen antwoord op een desbe treffend verzoek aan de afdeling der scheikundige technologie. De beheerder van de onderafdeling. Prof. Witt, nam nog contact op met zijn collega van scheikunde, deze T,gaf echter op niet-mis-te- 255

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 256