EEN GREEP UIT HET BRUISENDE LEVEN VAN ONZE VERENIGING Frans de Vroege In dit artikel zal getracht worden een uiteenzetting te geven van de opmerkelijke en minder opmerkelijke gebeurtenissen binnen het Landmeetkundig Gezelschap "Snellius", zoals ze plaatsvonden in de periode die verliep tussen het zesde en het zevende lustrum, ter gelegenheid waarvan dit boek het daglicht heeft mogen aanschouwen. Najaar 1970. Na een eclatante lustrumweek, die gekenmerkt werd door een ouderdag, een studiedag mariene geodesie en een maat schappelijk geörienteerde dag en besloten met een rallye en een galafeest, vond het toenmalig bestuur dat de tijd van gaan gekomen was. De volgende personen boden daarop, min of meer spontaan, aan hun taken over te nemen: Ludo Boeije, Piet Plantinga, Jan den Duik en Chris Nelis. Na afloop van de bestuurswisseling werden alle studenten in de gelegenheid gesteld het nieuwe bestuur succes en sterkte toe te wensen, wat zoals gebruikelijk in ons stamcafé Tt Anker onder het genot van enig dorstlessend vocht plaatsvond. Op 17 en 18 december van dat jaar werden Aries Start en Herman George in de (huwelijks)boot genomen door respectievelijk Joyce van der Plas en Annie Clement, waarna Boudewijn van Gelder het nodig vond zich te verloven met Annelies Vincent hetgeen geschied de op tweede kerstdag, wat altijd een mooie dag schijnt te zijn om zulks te vieren. Half januari 1971 waren de lui bekend, die tot taak hadden het zo merkamp tot een daverend festijn te maken. De ongelukkigen wa ren Paul van der Molen, Harry Uitermark, Piet Plantinga, Wim van der Made en Martin Wubbe. De laatste zou later nog wat van zich laten horen als voorzitter van "Snellius". Eind februari was er het afstuderen van Juud de Lange, Marcel Kohier, en Herman Quee, direkt gevolgd door een excursie van het Snelliusvolk naar London, Cambridge en Southampton. Eind maart werden de leden verblijd met een nieuw Huishoudelijk Re glement, waaraan het bestuur met veel energie, toewijding èn fantasie gewerkt had. Opmerkelijk is dat dit H.R. hedentendage nog gebruikt wordt, hoewel het op enige punten aangepast is aan de veranderde studentenmentaliteit. 269

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 270