De maand april kan zonder meer gekenmerkt worden als de maand van de lezingen: door de heer de Vries jr. over zijn ervaringen in Japan, een en ander verlevendigd met lantaarnplaatjes, de heren Lodewijkx en van der Schans over de ruilverkaveling en de heren Prillevitz en Post over hetzelfde onderwerp. Op 17 april werden we opgeschrikt door het trouwen van Dick Snijders en Hannie de Vos, op 13 mei gevolgd door eenzelfde ceremonie tussen Co van Angelen en Yvonne Polak, die het nodig vonden dit in het verre Finland te doen. Begin juni was er weer de jaarlijkse voetbalwedstrijd tussen stu denten en andere personen, die onze afdeling bevolken. Na een fel le strijd strompelden de studenten als moeizame overwinnaars van het veld, hoewel de uitslag dit geenszins doet vermoeden: 19-2. Deze formidabele prestatie leverde voor het eerst in de geschiede nis een (wissel)beker op, die nu echter nog steeds op de Snellius- kamer te pronk staat, omdat van wisselen weinig terecht kwam. Na het zomerkamp in Beek met een lezing van Tweede Kamerlid Dr.Terwoorst (KVP) over Posthumus, stonden er wederom een aantal trouwpartijen op het programma: Jan van Hemert met Dolo res Ida Urbavac, Pieter van Leyssen met Ria Peters en Siebe Stel- lingwerff Beintema met zijn Fien. Op 20 augustus namen we af scheid van Ir. E. F. Meerdink, die elders een andere werkkring had gevonden. Hetzelfde overkwam ons op 1 oktober met Ir. C. W. Cor bet en Ir.H.Quee. De in september ontvangen eerstejaars werden op erbarmelijke wijze in oktober van het kastje naar de muur ge stuurd tijdens de voetbalwedstrijd tegen de ouderejaars. Na afloop vertoonde het scorebord de cijfers 13-1 en werden de opgelopen frustaties weggespoeld in het stamcafé, waarbij de eerstejaars be slist niet onderdeden voor de wat meer ervaren generatie. In deze periode waren ook de verkiezingen voor een nieuwe ster aan het firmament van de onderwijsdemokratisering: de Hogeschool Raad. Als vertegenwoordigers van onze afdeling werden gekozen Ir. Bak ker, Mr. Hansen en het fenomeen Houtenbos. Begin november werd er alweer een huwelijk voltrokken, ditmaal tussen Rob Blans en Nel van der Linden. Tegen het einde van deze maand werden kon takten gelegd met onze Duitse kollega's: de voorzitter van Argeos, de overkoepelende organisatie van geodetische studieverenigingen in Duitsland, was drie dagen te gast bij Snellius om de studiepro- blematiek te bespreken. In deze periode vond ook een verversing plaats binnen het Snelliusbestuur: Tin Buis, Dick Smit Duyzent- kunst, Joost Verhoef, en Rudi de Ruyter verschenen op het toneel. Getooid met de titel Tlr.rT werden Cees Bosloper, Nico Buurman, Frits Glotze, Adri Grootvelt en Dick Snijders. De diësexkursie duurde dit jaar twee dagen en voerde ons naar 270

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 271