Munster voor een bezoek aan de Hansa Luftbild. Kenmerkend voor deze trip was de spektakulaire wijze waarop de eerstejaars ?s avonds laat Ts morgens vroeg de jeugdherberg binnenkwamen: via het balkon van de kamer van "ome HenkieTr van Grafhorst, na eerst in min of meer beschonken toestand een muur genomen te hebben. Op 7 december werd er door de heren Dekker en de Waal een le zing gehouden over terrestrische fotogrammetrie en haar toepas singen. Het jaar 1972 begon met een tegenbezoek van een delegatie van Snellius aan onze Duitse vrienden van Argeos in Darmstadt. Eind februari was er het afstuderen van Siebe Stellingwerff Beintema, Henk van Grafhorst, Henk de Heus, Hans van der Linde en Henk Illes. De toespraak van de voorzitter, voorafgaande aan het TTspeerTt werpen vanaf de toren, ging deze keer gepaard met een paar bijzondere geschenken voor de pas afgestudeerden, welke ge beurtenis inmiddels traditie geworden is. In maart stond een ex- kursie naar Duitsland op het programma. Een tiental studenten bracht bezoeken aan Frankfurt (IfAO), Oberkochen (Zeiss), en de T.H. van Stuttgart, maar ook de kennismaking met plaatselijke etablissementen werd geenszins over het hoofd gezien. Op 15 mei hield Prof. Moritz een voordracht over "some problems in theoretical geodesy", gevolgd door een studiedag van de N.V.G. in de aula van de T.K. over personele en organisatorische aspek- ten bij landmeetkundige instellingen. Begin juni stelde het perso neel verwoede pogingen in het werk de het jaar daarvoor verloren gegane wisselbeker in haar bezit te krijgen, wat bij gebrek aan uniek voetbaltalent helaas niet lukte: de studenten trokken met 6-2 aan het langste eind. Op 15 juni werd de werkgelegenheid ernstig in gevaar gebracht door het afzwaaien van Co van Angelen, Rob Blans, Ludo Boeije, Auke Hoekstra, Kenneth Koole, Arnoldo van Lamsweerde, Pieter van Leyssen en Lex Polderman. Het zomer kamp werd dit jaar in Overloon gevierd en bracht ons als nieuw tijdverdrijf het pingpongen. Dat velen zich fanatiek aan deze nieu we sport overgaven, moge blijken uit het feit dat enige lieden !s zondags bij het krieken van de dag nog een balletje sloegen, wat onder de gegeven omstandigheden als opzienbarende prestatie dient te worden aangemerkt. De organisatie was in handen van Wim van der Made, Johan Kok, Cees Hompe, Martin Wubbe en Roel Nicolai. Na ontvangst van de eerstejaars met o.a. een voordracht met dia!s door de heer van der Hoek, eindigde de voetbalwedstrijd tussen hen en de ouderejaars zoals gewoonlijk in een overwinning voor de laatsten (10-2). Op 10 oktober volgde een lezing over remote sens- 271

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 272