ing met aan het eind een interessante diskussie over de toepassing van burgerlijk-wetenschappelijke onderzoekingen door militairen. Bewoners van de studentenflats aan de Oudraadtweg daagden de geodeten op 2 november uit tot een voetbalwedstrijd, die door de FC. Snellius met 5-2 gewonnen werd. Eind november pakte het be stuur zijn biezen en gaf de pijp aan Leo Bisselink, Erik van der Zee, Bart Spigt en Martin Wubbe. Martien Molenaar, Piet Vos, Jan yan Hemert, Gert van der Slikke en Boudewijn van Gelder brachten het aantal afgestudeerden voor het jaar 1972 op achttien, een overvloedig jaar dus. Ook wat huwelijksrecepties betreft had den we niet te klagen. Boudewijn van Gelder, Hans van der Linde, Henk van Grafhorst, Paul van der Molen, Han den Ouden, Anne- marie Ruygers, Henk van !t Land en Chris Nelis werden voor lan gere tijd aan iemand van de andere kunne gekoppeld. Het jaar werd besloten met een exkursie naar de haven van Antwerpen. Het jaar 1973 ving aan met de huwelijken van Arnoldo van Lams- weerde, Joost Verhoef en Tin Buis. Een dertigtal studenten ver trok 17 maart naar het verre noorden om in Zweden en Finland enige plaatselijke geodetische instituten te bezichtigen. Na terug komst sprak iedereen van een zeer geslaagd evenement (waarvoor Peter Mekenkamp, Thijs Philippa en Martin Wubbe als exkursie - kommissie verantwoordelijk waren). Op 30 maart namen de heren de Kruijf en de Vries afscheid van de onderafdeling. In april organiseerde Snellius in samenwerking met de Vereniging voor Technische Physica een lezing over Coperni cus, die gehouden werd door Dr. Jozef Salabun uit Polen. Op 1 mei manifesteerde zich een voetbaltechnische aftakeling van de studen ten: ternauwernood wisten zij in de laatste minuut van de wedstrijd tegen het personeel gelijk te maken (5-5). Aan de scheidsrechter de heer Bruining zijn wij echter enige dank verschuldigd (het tijd stip van deze laatste minuut kwam niet overeen met het tijdstip dat tevoren als laatste minuut bepaald was). In het nemen van straf schoppen waren de studenten voldoende bedreven zodat de hegemo nie (nog) niet doorbroken werd. Het grote Moresboek, door bestuursleden meestal verbastert tot soresboek, maakt vervolgens melding van een lezing door de heren Roeleveld en Zeillemaker over het basisplan voor gemeentelijke automatisering, in het bijzonder het systeem t.b.v. topografie en leidingen. Aan het einde van de examen periode namen Tin Buis en Akos Ur ban op gepaste wijze afscheid van hun studententijd. Enige dagen later trad Arie Houtenbos in het huwelijk met Kia van den Bos, wat bij iedereen de vrees of hoop wekte dat wij van deze luisterrijke 272

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 273