figuur weinig meer zouden horen. Het tegenovergestelde was ech ter het resultaat van deze verbintenis. Het zomerkamp werd dit jaar gehouden in Mariahout, waar we afscheid moesten nemen van de heer van der Stap. die in de vele voorafgaande jaren op uitste kende wijze de maaltijden verzorgde en met zijn vrolijkheid menig kamp tot een gezellig tijdsverdrijf wist te maken. De zomerkamp kommissie werd gevormd door Peter Mekenkamp, Martin Wubbe, Leo Cox, Jan van den Berg en Kees van der Graaf. In de zomer vakantie trad Jan Versluis in het huwelijk met Judy Gardenier. Op 1 oktober nam de afdeling officieel afscheid van de heer van der Stap. De traditionele voetbalwedstrijd eerste-ouderejaars eindigde dit keer in een monsteroverwinning (14-5), wat in de hand gewerkt werd door het aantal slachtoffers: zeven eerstejaars. Half novem ber trokken tal van studenten naar Leerdam waar Jan van den Berg op officiële wijze aan Ineke Peppelenbosch gekoppeld werd. Het toenmalige bestuur deed voor het laatst van zich spreken: Ir. Thia- dens was bereid gevonden een lezing te houden over Hansa Luftbild. Na het afstuderen van Huub Bronkhorst, Ton van der Heijden, Her man Neeft en Piet Plantinga trad het bestuur tijdens een algemene ledenvergadering af en zag Martin Wubbe, Peter Laarakker, Jan Versluis, en Hans van Veen de opengevallen plaatsen innemen. De diësexkursie voerde ons naar de weermakers in De Bilt en een boerenkoolmaaltijd in het Hollandse Valkenburg. Het eerste wa penfeit van het nieuwe bestuur vond half december plaats: oud voorzitter Jan Martens hield een lezing over de tijd dat hij voor de Shell op Borneo werkzaam was. Het eerste opmerkelijke feit van 1974 was het afstuderen van de heren Reneman, George en van der Wal, gevolgd door een lezing van de heer Polle over het gebruik van fotokaarten. Begin april werden tijdens een ledenvergadering de lustrum- en lustrumboek- kommissie bekend gemaakt en op plechtige wijze geïnstalleerd. De maand april kenmerkte zich verder door de politieke verwikke lingen rond de examen- en tentamenstudenten, die van de verkie zingen voor de afdelingsraad werden uitgesloten. Dit was een na sleep van de boykotakties tegen de 1000 gulden kollegegeld. In juni voetbalden de studenten voor het eerst sinds lange tijd verliezend tegen het personeel. Dit was voornamelijk te wijten aan de dubieu ze taktiek van het personeel: zij hadden enkele maanden daarvoor enige van onze steunpilaren als studentassistent in dienst genomen, welk verlies zelfs door onze partijdige scheidsrechter niet gekom- penseerd kon worden. Gelukkig vermeld het grote geschiedboek de omvang van de nederlaag niet, maar ik meen mij te herinneren dat 273

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 274