EEN EXPERIMENTEEL ZOMERKAMP Hans van Veen Het begon allemaal zo mooi, maar laat ik het begin vooraf doen gaan door het voorafgaande, anders is het eind al voor het eigen lijke begin zoek. Laten we even teruggaan naar die woelige raadsvergadering van over Tn tijdje. Immense problemen stapelen zich op. De van hoger opgelegde hand zit stevig om de beurs geklemd. Bezuinigingen tot in het absurde. Sherry en Bols werden aangelengd of vervangen door surrogaten als amontillado en gewone jenever. En sinaasap pelsap uit 2-liter flessen i.p.v. jus d'orange. Doch al deze opoffe ringen bleken niet voldoende om de zomerkampbegroting sluitend te krijgen. Met geniepige oogbewegingen werd nog eens gezocht naar 7n geschikt afvloeiingspersoneelslid. Evaluatie. TTWat doet U hier eigenlijk de hele dag voor nuttigs? Antwoord: "Hetzelfde als U". Een pijnlijke stilte. "En U daar, wat doet U hier eigenlijk?". Antwoord: "Ikke? Niks; ik ben student". De voorzitter stelde zijn hamer beschikbaar om op zTn kop te kun nen slaan. Hij herstelde zich zo snel van deze als mogelijk dub belzinnig op te vatten verspreking, dat niemand wist waar hij het over had. Een heldere geest stelde voor het licht uit te doen. Toen eenieder een beetje bekomen was van deze verbluffende, nieuwe bezuini gingsimpuls, bleek dat de voorsteller nog een pijl op zTn boog had. Deze tweede pijl miste op Tn haar de diepere bedoeling van zijn verduisteringsdrang. Hij was êén van de weinige fanatieke strip boeklezers en kende maar al te goed de betekenis van de aangeflit ste gloeilamp boven het hoofd van één van de aanwezigen, die nu voor iedereen duidelijk zichtbaar was. Nadat de man met de lamp plaats had genomen naast de notulist, zodat er tenminste nog enig licht op zijn werk geworpen werd, barstte hij los. Iets te letter lijk, dus kon hij weer terug naar zijn plaats en moest het grote licht weer aan. Toen stak hij van wal. Iets minder letterlijk, zo dat mond op mondbeademing niet nodig was, maar hij kwam toch lelijk op zijn kin terecht. "Kijk" zei hij, nu dat weer zin had, "be zuinigingen, personeelsinkrimping en studenten die naar zelfstan digheid gesnakt worden zijn 3 vliegen die we in één klap kunnen vangen". 277

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 278