zoals gemeenten en het kadaster zelf. Bij deze eerste 2 punten dient wel vermeld te worden, dat de stu denten zelf voor deze aktiviteiten geen tijd zullen hebben. Het werk zal daarom ook uitbesteed moeten worden aan andere instanties, zoals particuliere bureaus en het kadaster zelf. Natuurlijk wel te gen 7n speciaal studententarief, hetgeen toch Tn minimale korting van 15# met zich mee zal brengen. En 15# van erg veel is nog al tijd behoorlijk wat. - Aangezien de zomerkampen altijd in de vakantieperiodes val len, kunnen we ook de plaatselijke, dan niet schoolgaande jeugd in onze aktiviteiten betrekken. Een soort vakantiebezig- heidsaktie tegen ?n geringe vergoeding. Elke meetploeg kan een paar van die kleine ettertjes meenemen voor het verrich ten van allerlei werkzaamheden, zoals het halen van drank en etenswaren, het ophalen van jalons, het bewaken en vervoe ren van het instrumentarium. Bovendien kunnen de meisjes vlaggetjes naaien voor ons en jalons zagen en verven. De wat oudere kinderen mogen na Tn paar dagen zelfs wel veronder steld worden om instrumenten en meetmerken te centreren en zelfstandig aflezingen en administratie te verrichten.En ze vinden het nog leuk ook. - Het aantrekken van sponsors. Ik denk hierbij op de eerste plaats aan autoTs. Zoals U weet stuiten geodeten tijdens hun terreinwerk op de meest bizarre terreinomstandigheden, moeten er vaak zeer snel kortere en langere afstanden afge legd worden, worden jalons en meetmerken vaak pas gezien als je er al voorbij bent, hetgeen dan een volwaardige rem proef tot gevolg heeft, enz. Er zijn ongetwijfeld wel fabri kanten te vinden die ons hun autoTs op 7n dergelijke manier willen laten testen. En dan nog wat reklameteksten erop voor de gratis benzine en wegwezen. Andere mogelijkheden zijn b.v. het dragen van bedrukte T- shirts en het uit laten waaien van folders. Die folders kunnen ook uitstekend huis aan huis bezorgd worden, gelijktijdig met de eerder genoemde colporteursaktie. En misschien is er ook nog wel een of andere enquete te regelen waar wat geld uit te slaan is. - Het organiseren van andere aktiviteiten met officieel als doel het betrekken van de plaatselijke bevolking in ons werk. Een soort public relations dus, doch het is hierbij wel zaak de on kosten dusdanig hoog te schatten, dat van de kleine tegemoet koming in de kosten, die van de burgerij gevraagd wordt nog het één en ander via de beroemde kleverige strijkstok in de 280

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 281