zomerkampkas zal glijden. Als voorbeelden wil ik hier noemen, een tentoonstelling van instrumenten enzo, waarvan er enkele ook nog wel per opbod verkocht kunnen worden, een fancy-fair en souvenirverkoop. Als bij het meetwerk in het terrein wat vlaggetjes geplaatst worden en wat kraampjes met versnaperingen en souvenirs (mini-theodolietjes, mini-jalonnetjes, dus beschilderde luci ferhoutjes. namaak luchtfoto7s enz.), misschien Tn fotograaf en als de dagjesmensen dan als klap op de vuurpijl dan ook nog even door de theodoliet mogen kijken, dan lijkt het me gerechtvaardigd om de entourage te completeren met !n kas sa. Deze vorm van openluchtrekreatie op beperkte schaal levert ook nog andere voordelen op. De kraampjes dienen bemand te worden; laten we ze bevrouwen. Het gezelligheidselement in de zomerkampen werd de laatste jaren hoe langer hoe meer de kop ingedrukt. Zuiver sexuologisch gezien een gezonde ontwikkeling als men bedenkt, dat het percentage vrouwelijke elementen bij Tn gemiddeld totaal van 35 studenten onder de 6 of zelfs 3^6 bleef. Tel uit je winst. Waarom al die schone deernkes 3 weken lang thuis laten hunkeren naar de weekein den. Neem ze toch mee. Naast de al eerder genoemde taak van kermisexploitantes kunnen ze zich Ts avonds in de bar nuttig maken als gezelligheidselementen, terwijl ze tegelij kertijd ?n oogje kunnen houden op de alcoholconsumptie, die nog steeds, ondanks de vele oefening, een bijzonder negatief effect heeft op de arbeidsprestaties van de volgende dag. We kunnen zelfs overgaan tot het annuleren van de hotelre servering en alleen onderdak huren. Kostend rukkend en ver hoging van arbeidsprestaties en plezier. Kent U een nog ou der en beter economisch grondbeginsel? Sta dan op en werp de eerste jalon. Of beter nog, ga naar het zomerkamp en werp hem daar, twee kwartjes slechts. En wat te denken van !n fancy-fair, met attrakties als ring steken met jalonnen, het raden van de ouderdom van onze theodolieten, jalonwerpen, Tn middeleeuws steekspel, een kraampje waar Uw standaarddeviatie berekend wordt terwijl U wacht enz. Ook mensen die gebukt gaan onder Tn te grote matrix kunnen wij bijstaan bij het reduceren of als ze hele maal om willen turnen het inverteren ervan. Zo zijn er nog vele dingen te bedenken. Ik wil me hier beperken tot nog één, nl. het ellipswerpen. Op Tn veldje van pakweg 6 bij 6 meter laten we op vrij willekeurige plaatsen ?n stuk of 20 piketten het grondruim kiezen. De speler dient plaats te nemen achter 281

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 282