?n denkbeeldige lijn (de basis) tussen 2 piketten, die we de basispunten noemen. Vanuit die positie moet hij om alle pi ketten, uitgezonderd natuurlijk de 2 basispunten, ellipsjes werpen, die in verschillende maten aanwezig zijn. Hij mikt met de kleinste maat 3x op alle paaltjes. Vervolgens neemt hij de iets grotere maat en probeert weer in 3 pogingen per paaltje de in de eerste ronde niet omringde punten alsnog te voorzien van een ellips. En zo gaat hij door tot alle punten voorzien zijn. Er zal blijken dat de punten verder van de ba sis grotere ellipsen zullen behoeyen. Aan elk punt wordt van te voren een produktfaktor toegekend, afhankelijk van zijn af stand tot de basis, en m.b.v. ?n formule waarin zowel deze produktfaktor als de diameters van de gegooide ellipsen voor komen, wordt de maximale eigenwaarde van de werper bere kend. Zoals de beroemde kop van jut als stoerheidsgraadme ter, zal deze attraktie als behendigheidsgraadmeter het bij zonder goed doen bij de vrouwtjes. Deze lijst van financieringsmogelijkheden is nog voor behoorlijke uitbreiding vatbaar, maar zeker is dat er voldoende middelen zijn om het zomerkamp zichzelf te laten bedruipen en de zomerkamp- gangers zichzelf te laten bezui.hetgeen voor velen een primai re levensbehoefte is. Er moet zelfs Tn forse winst uit te slepen zijn, die beschikbaar gesteld moet worden aan de afdeling der geo desie, die hiermede de bezuinigingsproblemen kan verkleinen en misschien zelfs de personeelsafvloeiing kan voorkomen, omdat datzelfde personeel over Tn tijdje toch weer noodzakelijk zal blij ken te zijn. Misschien dat deze verhandeling bij U de indruk heeft gewekt, dat de eigenlijke doelstelling van het zomerkamp, het in praktijk bren gen van de geodetische kennis, een beetje naar de achtergrond wordt geschoven. Dat is zeker waar maar te verhelpen. Naast het aanpassen van de doelstelling kan ook gedacht worden aan uitbrei ding van het begrip geodetische kennis, hetzij door uitbreiding van de betekenis, die aan het woord geodetisch wordt toegekend, hetzij door weglating van dat woord. Is het niet zo, dat een geodeet toch al iemand is die vaak tussen de wal en het schip dreigt te vallen, omdat men zijn capaciteiten niet kent, of onderschat? Zo gespecia liseerd dat er geen land mee te meten is, of zo breed georiënteerd, dat hij een heel klokkespel hoort slaan zonder ook maar één van de klepels te kunnen vinden? De nieuwe vorm van zomerkampbeoefening zal ons vermaardheid brengen. Er zullen indrukwekkende improvisatie- en organisatie talenten aan het licht komen. Eindelijk zal via de publiciteitsmedia 282

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 283