Hoewel, desondanks, wellicht juist daardoor, Is hij baas van de tTbiebTT steeds gebleven, Want warm en vol vuur klopt zijn boezem ervoor, Zij vormen zijn lust en zijn leven. In bolfuncties is hij een wereldexpert, Die worden met wellust berekend. Zijn vak is dan ook Ttla figure de la terre", Maar Jt geeft bobbeltjes als je ze tekent! W. Baarda is een heel andere man, Nog jong reeds stochastisch bezeten, Wat hij" je er niet van vertellen kan, Is de moeite niet waard van het weten. Student en collega bewonderen om strijd Zijn inzicht, hoe slecht vaak begrepen Door hen die in de examentijd, Voor Baarda het hardste hem knepen. rk Beken het U eerlijk: !k snap geen bal vaak ervan, (Ik verdraag dat gebrek in gemoede) Mijn werk nam een heel andere wending dan, Ik in Delft ooit heb kunnen bevroeden. Toch bindt ons de vriendschap, en liefde voor !t vak, Tt Heeft zoveel verschillende kanten, De één weet soms dat wat de ander ontbrak, En bei zijn wij "Mannoury-klanten". Ook buiten het vak is er veel dat ons boeit, Bij Baarda zijn !t vogels en bloemen, En hij, van het blokken soms danig vermoeid, Vindt rust dan bij bijen die zoemen. Wel worden er wondere dingen verteld Van zo:n prof, die ik half maar kan geloven, Hij had zich eens vroeg op de kroeg aangemeld, En daar is toen danig gefoven. Hij baadöerr in bier, als een baby in !t bad, Het schijnt dat jTop zoiets kan wedden, En wie toen die badkuip schoon leeggeslurpt had Ging laveloos dronken te bedde I 285

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 286