Geachte lezer Het landmeetkundig Gezelschap "Snellius" is weer 5 jaar ouder ge worden. Jaren van grote veranderingen betreffende het wetenschap pelijk onderzoek, het onderwijs en de studenten. Niet iedereen was even enthousiast over sommige veranderingen (ik denk bijvoorbeeld aan de struktuurverandering van het w.o., het nieuwe gebouw aan de ?ThijssewegT). De grootste verandering, naast een nieuw studieprogramma en een nieuw gebouw, is voor de studenten toch wel de demokratisering van het w.o. geweest. Een ideaal uit het eind van de zestiger jaren werd realiteit door de komst van de W.U.B. De strijdlust van de studenten in die tijd is thans veranderd in een toestand van konso- lidatie. De toenmalige idealen zijn nu voor een groot deel verwezenlijkt en het gezelschap had de laatste jaren niet altijd meer die steun van zijn leden, die nodig is om een goede demokratie optimaal te laten funktioneren. De bij de gewijzigde struktuur vereiste grotere be trokkenheid van de studenten bij het afdelingsgebeuren komt tot ui ting in een grotere vraag naar kommissieleden voor Snellius, de afdeling en de T.H. in het algemeen. Het kostte vaak moeite om alle funkties naar behoren te laten vervullen. Desondanks is er een lustrumboekkommissie tot stand gekomen die kans gezien heeft een lezenswaardig boek ter tafel te brengen, want alleen door hun enthousiasme, zonder daarmee de schrijvers te kort te doen, is dit boek tot stand gekomen. Ik hoop dat dit lustrum voor velen een aanleiding zal zijn om meer aktiviteiten te ontplooien in het L. G. Snellius en binnen de afdeling der Geodesie. De voorzitter van Snellius

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 4