Snellius en de Afdeling der Geodesie Evenals bij vorige lustra is ook het zevende lustrum voor het Landmeetkundig Gezelschap "Snellius" aanleiding om zich aan de buitenwacht te presenteren middels een aantal aktiviteiten. Eén van deze aktiviteiten is het samenstellen van een gedenkboek, een lustrumboek. Ogenschijnlijk zijn de hier gepresenteerde we tenschappelijke artikelen min of meer willekeurig gekozen. Het zijn artikelen over onderwerpen die momenteel bij geodeten en vele anderen een bijzondere belangstelling ondervinden vanwege een versnelde ontwikkeling die zij ondergaan. De snelle ontwikke ling op deze gebieden is ook voor het arbeidsterrein van de geo deet van bijzondere betekenis. Om deze onderwerpen hier aan de orde te stellen is een goede gedachte en, naar ik meen, een ge durfde onderneming van "Snellius", die extra waardering verdient. De laatste jaren is er veel veranderd in de onderwijswereld. Niet alleen worden oude methoden van onderwijs bekritiseerd en nieuwe ontwikkeld, maar ook doelstelling en inhoud van het studiepro gramma staan ter discussie. Het is een moeizaam werk de juiste weg te vinden voor een ingenieursopleiding. De vraag rijst telkens weer wat is er voor de toekomst van wezenlijke waarde. Ook is het niet eenvoudig een goed evenwicht te vinden tussen theorie en praktijk. Daarom is het van belang dat nieuwe belangrijke metho den en gedachtengangen worden aangedragen en besproken opdat hierop tijdig en adequaat kan worden gereageerd ten aanzien van studieprogramma en onderzoekaktiviteiten. Hier past een woord van waardering voor "Snellius" omdat zij tij dens dit lustrum op nieuwe ontwikkelingen de aandacht vestigt. Deze veranderingen gaan in sterke mate de studenten aan zowel voor wat betreft de studie als het arbeidsgebied. Van essentieel belang is het daarom dat niet alleen de afdeling maar ook de stu dent zich bij de nieuwste ontwikkelingen ten nauwste betrokken voelt en dat hij meehelpt hiervoor goede bouwstenen aan te dragen. Dit gedenkboek is hiervan een goed voorbeeld. Het geeft weliswaar geen integraal beeld van de ontwikkelingen over het gehele gebied der geodesie maar het is een waardevolle bijdrage tot het geven van een goede taakomschrijving van de geodetisch ingenieur. Daarom ben ik ervan overtuigd dat dit boek niet alleen bij geodeten

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 5