Verantwoording Het is binnen studentenkringen langzamerhand een traditie gewor den om tradities terzijde te schuiven. Het zal U dan ook verwon deren dat er thans weer een stukje traditie voor U ligt. De lus- trumboekcommissie heeft gemeend, dat de verschijning van een boekwerk ter gelegenheid van het zevende lustrum van het Land meetkundig Gezelschap "Snellius" als traditie zeer goed te com bineren is met een aantal ontwikkelingen, die zich aan onze brede geodetische horizon aftekenen. Naar deze horizon leiden vele we gen. De commissie heeft getracht middels een select aantal bij dragen langs enkele van deze wegen enig timmerwerk te verrich ten, teneinde ook de minder met de geodesie verwante lezer een gedeelte van ons werkterrein te schetsen. De eerste contouren van deze schets vormden zich ruim een jaar geleden. Steeds hebben deze contouren zich gewijzigd, deels als gevolg van onze eigen ideeën, deels onder invloed van anderen. Door het jaar heen is als gevolg van dit proces het doel, de eind toestand, duidelijker en vastomlijnder geworden. De in dit boek aangesneden onderwerpen sluiten nauw aan bij de problemen die in het brandpunt van de belangstelling staan, zoals de zorgvuldigheid waarmee er met onze beperkte ruimte moet worden omgesprongen en de noodzakelijke verantwoorde indeling van deze beperkte ruimte. Daarnaast zal de zee ons in de toe komst mede een oplossing moeten bieden voor onze energie- en grondstoffenbehoefte. Het is duidelijk dat deze aspecten aan onze horizon een verschil lend azimuth hebben. Dit geldt niet alleen voor de geodesie, maar ook voor vele andere wetenschappen, die met deze problemen van uit hun eigen invalshoek een duidelijke correlatie vertonen. Met andere woorden hier wordt het interdisciplinaire karakter van deze problemen duidelijk. Bij de hiervoor noodzakelijke samenwerking tussen de verschillende vakgebieden komt de geodetisch ingenieur nog te weinig voor. Daar waar dit wel het geval is, is zijn inbreng relevant, soms zelfs onmisbaar. De commissie heeft middels dit boek getracht een steentje bij te dragen aan de onderkenning van de behoefte aan de geodetisch ingenieur. Kritiek op de wijze waarop wij dit gerealiseerd hebben kan ge rechtvaardigd zijn doch heeft geen vat meer op dit werk en zal

Lustrumboek Snellius | 1975 | | pagina 7