6. Het Studiecentrum voor Vastgoedinformatie Zoals reeds is uiteengezet is de ingenieur die zich aangetrokken voelt tot het onderwijs en onderzoek in de vastgoedgeodesie in eerste instantie aangewezen op de afdeling Geodesie, met name op de leerstoelen vastgoedsystemen en planologische geodesie. Ondanks het vele onderzoek dat staat te gebeuren zijn mogelijk heden tot plaatsing zeer beperkt, mede gezien de inkrimpende personeelformaties van de Technische Hogeschool. Een uitkomst kan het Studiecentrum voor Vastgoedinformatie bieden. Hoewel in principe door dit instituut onderzoek op het gehele gebied van de geodesie kan worden verricht zal het er in de praktijk op neer komen dat in het begin de meeste aandacht aan de vastgoedgeodesie wordt besteed. Het studiecentrum is een stichting waarin naast de Technische Hogeschool een aantal overheidsinstanties en het bedrijfsleven participeren. De stich ting stelt zich ten doel het bevorderen en (doen) uitvoeren van onderzoek op het gebied van de informatieverzorging ten behoe ve van activiteiten met vastgoed van overheid, bedrijfsleven en particulieren. Dat hiermee toch het gehele geodetische gebied wordt bestreken blijkt uit de toelichting op deze doelstelling waarin duidelijk wordt gesteld dat het hierbij onder meer gaat om informatie van geodetische, kartografische, juridische, fi nancieel/economische en planologische aard. Het studiecentrum zal goede contacten moeten onderhouden met onderzoekcentra die op aangrenzende gebieden werkzaam zijn, zoals het Planolo gisch Studiecentrum TNO het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishouding, het Instituut voor Bouwrecht. Te zijner tijd hoop ik op een volledige integratie van het studiecentrum en het Laboratorium voor Geodetische Rekentechniek. De oprichting van de stichting past in het overheidsbeleid inzake de technologische vernieuwing in de Nederlandse samenleving (Innovatienota) en de ideeën die in de nota Beoordeling Universi tair Onderzoek (BUOZ nota) zijn neergelegd. Met name bij dit laatste gaat het om het stimuleren van het wetenschappelijk on derzoek door middel van financiering via contracten door derden (contractonderzoek). Dit onderzoek zal veelal gericht zijn op het oplossen van maatschappelijke vraagstukken. In de BUOZ nota staat hierover: "Door het uitvoeren van contractonderzoek kunnen universitaire onderzoekers goed op de hoogte blijven van nieuwe maatschap pelijke en technische ontwikkelingen. Dit heeft een gunstige wer king op het overige onderzoek en op het onderwijs, met name het 99 De band met dit studiecentrum gaat zover dat de directeur hiervan zitting zal nemen in het algemeen bestuur van de stichting.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 100