onderwijs ter voorbereiding op een latere beroepsuitoefening. Bovendien kan door contractonderzoek de totale onderzoekcapa- citeit van de universiteiten worden vergrootTT. Aan contractfinanciering is een aantal problemen verbonden. Eén van de organisatorische problemen is dat de universiteiten en hogescholen niet altijd beschikken over een doelmatig manage ment voor dit soort onderzoek, waaraan een aantal in het con tract vastgelegde wederzijdse verplichtingen is verbonden. Deze verplichtingen hebben betrekking op onderzoekdoel, duur van het onderzoek, bijdragen in geld of natura, rapportage, enz. Een aantal van deze problemen hangt samen met de aard van de uni versiteiten als instellingen waar wetenschappelijk onderwijs en onderzoek plaatsvinden. Het lijkt een erg aantrekkelijk idee om de managementaspecten door een stichting te laten verzorgen. Zoals is opgemerkt zal het onderzoek het gehele geodetische vakgebied kunnen bestrijken. Het studiecentrum zal echter be scheiden beginnen, reden waarom is besloten het onderzoek in eerste instantie te richten op algemeen maatschappelijk rele vante vraagstukken m.b.t. de informatievoorziening inzake vast goed. Het is van belang dat dit onderzoek stimulerend werkt op het bedrijfsgerichte onderzoek binnen de diensten en bedrijven en op het onderwijsgebonden onderzoek binnen de wetenschappe lijke instellingen. Het onderzoek richt zich hierbij op: - de vastgoedgegevens als zodanig. Problemen liggen op het ge bied van classificeren, structureren, aanduiden, generalise ren, analyseren, nauwkeurigheidsbeschouwingen, etc. - de verwerking van gegevens. Toepassingen van de verworven heden van de bestuurlijke informatica (gegevensbanktechnolo gie) op de vastgoedsystemen. Ontwikkelen van technieken voor het toepassen van interactieve grafische systemen, etc. - de verstrekking van gegevens. Verder ontwikkelen van de the matische kartografie voor een betere informatieverschaffing aan overheid en burgers; - functionele, organisatorische en juridische aspecten van in formatievoorziening m.b.t. vastgoed; - ontwikkelen van geïntegreerde informatie- en planvormings systemen. In deze opsomming zitten veel interessante aspecten voor de vastgoedgeodeet. Getracht zal worden voor de uitvoering van de diverse projecten afstudeerders (student-assistenten) en pas afgestudeerden te in teresseren. Zolang het studiecentrum nog bescheiden van opzet is en over nog weinig vast personeel kan beschikken zullen de ingenieurs tijdelijk te werk worden gesteld. Al te lang blijven 100

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 101