Onder de projectleiding (6/9) voor de algemene leiding, coördi natie activiteiten werkgroepen, beleidsvoorbereiding en het even tueel opstellen van het plan voor de invoering van het KI-systeem in de dienst werden min of meer actief: de werkgroep functionele aspecten (6/7) voor het analyseren van de functies van het systeem, het bepalen van de productspecifica ties en de inhoud der bestanden, het analyseren van de logische gegevensstructuren, het bepalen van de eisen voor de gegevensin- winning, het bepalen van de logische toegang tot de gegevens en het opstellen van richtlijnen voor de bewerking van de bestanden; de werkgroep gegevensinwinning (4/6) voor het ontwerpen van werkmethoden voor de opbouw van de bestanden, het definiëren van de werkwijze voor het digitaliseren, het opstellen van eisen voor de programmatuur voor de conversie en de verwerking van metingen en het analyseren van de methoden voor de mutatiever-, werking; de werkgroep personele, organisatorische en financiële aspecten (3/7) voor de voorlichting aan het personeel, het evalueren van ontwikkelde experimentele systemen, het analyseren van de per sonele gevolgen, het scheppen van de juiste organisatorische voorwaarden, het opstellen van kosten baten analyses, het be schrijven en begeleiden van het veranderingsproces bij de invoe ring van nieuwe productiemethoden. Onder de werkgroep gegevensinwinning opereert een deelgroep voor digitaal fotogrammetrisch kaarteren (2/5) en een deelgroep voor veldmetingen (3/6). Verder zal er voor ieder van de 14 ves tigingen buiten Apeldoorn een contact- of begeleidingsgroep wor den gevormd bestaande uit ongeveer 5 medewerkers waaronder 1 of 2 geodetisch ingenieurs (2/5). De taak van deze begeleidings groepen, waarmee bij de introductie van de tafelcomputers gun stige ervaringen zijn opgedaan, is: het begeleiden van het perso neel bij de invoering van nieuwe werkmethoden, het meedenken over de daarbij optredende personele en organisatorische aspec ten en het formuleren van de wensen van de medewerker in de betrokken vestiging. Door de nodige linking-pin constructies is getracht tot een zo goed mogelijke relatie tussen al de genoemde groepen te komen. Een uitgebreid opleidingsplan is opgesteld om gericht op de auto matisering de medewerkers de nodige scholing te geven. Voor de managers, die op verschillend niveau in de dienst werkzaam zijn, is hierbij naast de techniek aandacht besteed aan de sociale pro blematiek. Zonder deze aandacht zal, zoals eerder gesteld, het oplossen van organisatorische en personele problemen bij het in voeren van de veranderingen extra moeilijk zijn. 136

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 137