Extern overleg Naast de hiervoor beschreven werkzaamheden vindt verder, zoals bij ieder veranderingsproces, overleg plaats i. v. m. mogelijke aanpassing van de personeelsformatie, verandering van de func tiebeschrijvingen, functiewaarderingen, enz. De geodeet die be trokken is bij het onderzoek en de automatisering speelt hierbij voornamelijk een ondersteunende rol. Belangrijker is zijn bijdra ge aan het externe overleg en onderzoek dat van invloed is op het KI-project. Hierbij wordt vooral gedacht aan de Bestuurlijke Overleg Commissie voor Overheidsautomatisering (BOCO) en de werkgroep Uniformering van de Rijkscommissie voor Geodesie. In de BOCO, met dezelfde voorzitter en secretaris als de AOA, vindt overleg plaats tussen de drie bestuurslagen om te komen tot een zo goed mogelijke coördinatie van de geautomatiseerde in formatievoorziening binnen de overheid. Onder deze BOCO res sorteren een aantal overleggroepen die adviseren met betrekking tot verschillende deelgebieden. Zo is er de overleggroep Vast goedinformatie (1/8) en de overleggroep Topografie en Leidin gen (1/9). Bij de adviezen die de AOA, in de hiervoor geschetste procedure, heeft gegeven over de door het Kadaster ingediende automatiseringsplannen is steeds gevraagd zorg te dragen voor een zodanig systeem dat daarbij rekening is gehouden met de ad viezen van de overleggroep Topografie en Leidingen. Deze ad viezen zullen voornamelijk gaan over de oplossing van een aan tal knelpunten van technische aard die een verbetering van de in formatieuitwisseling m. b.t. de topografie en de leidingen in de weg staan. Deze knelpunten zijn door de overleggroep geformu leerd nadat de bestaande situatie, voornamelijk voor wat betreft de informatieuitwisseling van topografische gegevens, was geïn ventariseerd en geanalyseerd. Om deze adviezen te kunnen geven heeft de overleggroep de vol gende opdracht gegeven aan de werkgroep Uniformering: het verrichten van een onderzoek naar de criteria waaraan gedetailleerde topografische gegevensverza melingen en zo mogelijk gegevensverzamelingen van vastgoedelementen moeten voldoen om een doelmatige en doeltreffende informatievoorziening langs automa tische weg van liggingsgegevens van vastgoedele menten, met als referentiekader topografische basis informatie, mogelijk te maken. Om aan deze opdracht te kunnen voldoen zijn 4 deelwerkgroepen gevormd met geodeten van verschillende instellingen en diensten. En wel: de deelwerkgroep "classificatie" (1/7) die een uniform toepas baar classificatieschema van ruimtelijke elementen moet ont werpen; 137

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 138