waarde moeten bezitten, betrouwbaar en geloofwaardig moeten zijn. Verder is het vereist dat deze gedetailleerd en nauwkeu rig is. De informatie is bedoeld ter voorlichting van het be leidskader (C.C.C. en P.C.) en de recht- en andere belangheb benden. -Opmaken Plan van Toedeling Na de wenszitting zijn de reeds aanwezige toedelingsinzichten aangevuld met de (gerichte) wensen van de recht- en belang hebbenden. Dan zullen per rechthebbende op kavelniveau definitief alle ju ridische, bedrijfseconomische, technische, sociaal, psycholo gische, natuur en landschappelijke factoren en de individuele wensen tegen elkaar afgewogen moeten worden. Op de genoemde vraag naar informatie kan antwoord gegeven worden d.m.v. toedelingsonderzoek. Onder toedelingsonderzoek wordt verstaan het verschaffen van inzicht in de ruimtelijke con sequenties van overheidsvoornemens m.b.t. de inrichting van het landelijk gebied. Dit inzicht kan betrekking hebben zowel op landbouw-economische, infrastrukturele, landschappelijke als natuurwetenschappelijke facetten op micro- of macroniveau. Uit het voorgaande blijkt, dat in feite tijdens de gehele procedure behoefte is aan actuele toedelingsinzichten, een "continue" toe deling, die uitmondt in het opmaken van het Plan van Toedeling. T.a.v. de resultaten kan gesteld worden dat de mate van gedetail leerdheid en nauwkeurigheid dienen toe te nemen naarmate men dichter bij het opmaken van het plan van toedeling komt. Ruimtelijke planning De eisen die men aan de resultaten van het toedelingsonderzoek stelt hebben uiteraard gevolgen voor de te volgen planningsmetho diek en het te hanteren toedelingsmodel. Het toedelingsmodel kan gedefinieerd worden als een modelmati ge benadering van de in de toekomst te verwachten toedeling. a. Procesgang t.b.v. het verschaffen van toede- lingsinz ichten Het belangrijkste uitgangspunt voor het toedelingsmodel moet zijn dat het een integrale belangenbehartiging nastreeft met een maximale flexibiliteit in zich, om op het juiste moment in de procedure, op het juiste nauwkeurigheidsniveau de juiste beslis sing t.a.v. de ruimtelijke criteria te kunnen nemen. Er zijn echter tendenzen te constateren die met dit uitgangspunt in strijd zijn. Er vinden n.l. steeds meer een detaillering en een 149

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 150