per voldoende ruimte over om zijn TTboerenverstandtT zo crea tief en inventief mogelijk in te zetten, -de realiteitswaarde is hoog, d.w.z. op elk moment tij - dens het continu toedelingsproces kan in feite een reeël plan van toedeling geleverd worden, - de basis van de planningsmethodiek wordt gevormd door een actueel vastgoedsysteem met eigendom en gebruik. Bij het planontwerp vindt d.m.v. het lokale beleid de belangen afweging plaats. Het resultaat is hierdoor betrouwbaar, - omdat bij het opstellen van de wensen van de belanghebbenden gebruik gemaakt wordt öf van gesimuleerde wensen, opgesteld door de voorbereidingscommissie of de plaatselijke commis sie en deskundigen öf van enquêtes öf van de wensen van de belanghebbenden zelf, is het resultaat tevens geloofwaar dig. 6. Samenvatting en Conclusies De taak van de geodeet kan als volgt worden samengevat: - de geodeet werkt mee aan de uitvoering van het landbouwstruk- tuurbeleid en het ruimtelijk ordeningsbeleid van de regering tijdens de totale procedure van de landinrichting, - in het kader van het op elkaar afstemmen van de landinrich- tings- en bestemmingsplanprocedure zal de geodeet ook hier zijn inbreng kunnen geven. Deze inbreng zal gebaseerd zijn op het feit dat hij een belangrijke figuur is in de ruimtelijke plan ningsprocedure van de landinrichting en tevens belast is met de zorg voor het waarborgen van de rechtszekerheid. De in breng zal bij de grootschalige planologie (streekplanniveau) geleverd moeten worden in teamverband, maar bij de klein schalige planologie (bestemmingsplanniveau) zal zijn bemoei enis veel direkter zijn, - ten aanzien van de informatievoorziening kan gesteld worden dat hij zorg moet dragen voor het peilen van de informatiebe hoefte en, afhankelijk van deze behoefte, de informatie moet verzamelen, verwerken, combineren en presenteren in kaart vorm, registers, tabellen of een vastgoedsysteem, - met behulp van een goed informatiesysteem en een goede ruimtelijke planning kan de geodeet zorg dragen voor een zo goed mogelijk planontwerp. Een planontwerp is een toekomstverwachting die ontstaan is door behoeftes te peilen, gegevens te verzamelen, doelstel lingen te formuleren, strategiën te ontwikkelen en toe te pas sen, richtlijnen en spelregels op te stellen, wensen te horen of te simuleren, belangen af te wegen, plannen te maken, bij te stellen, voorlichting te geven, tervisie te leggen, bezwaren 155

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 156