De resultaten van deze enquete liggen ten grondslag aan dit Lus- trumboek met zijn indeling naar werkterrein van afgestudeerde geodeten. Deze indeling moest een zeer grove blijven door de zeer gevarieerde aard van de werkzaamheden. En omdat niet iedereen aan het woord kan komen wordt bij elk onderdeel een inleider gezocht die iets verstandigs zou moeten kunnen vertel len over de werkzaamheden op juist dat specifieke terrein. Toch leuk dan dat de Lustrumboek-commissie bij jou terecht komt met de vraag iets te schrijven over de geodeet bij de Rijksoverheid, met uitzondering van de functies op het gebied van Onderwijs en Onderzoek (O. O.) en bij de dienst KADOR (zie de voorgaande twee hoofdstukken). Want als er één gebied is waar bovenge noemde "olievlek" van geodeten wel heel erg verspreid is, dan is het wel het werkterrein dat hier aan de orde is. Bovendien is het een terrein waarop ik nog nooit gewerkt heb en dus alleen vanaf de buitenkant iets weet. Maar je voelt je toch wat vereerd en zegt: "Ja". En tegen de tijd dat de twijfel opkomt en je je af vraagt - om een gezegde van onze - als U dit leest - vorige Ko ningin - te parafraseren: TTWie ben ik dat ik dit doen moet?", is het te laat om nog terug te krabbelen. Wat er nu voor U ligt is dan ook waarschijnlijk een wat wonder lijke visie op dit stukje werkterrein, als gevolg van een combi natie van diversiteit van het gebied en gebrek aan overzicht van mijn kant. De titel van dit artikel is dan ook uit deze achter grond ontstaan. Toch leuk? deze visie op dit stukje vakgebied, of alleen een visioen*? 1. Een Schets van de "overige" Rijksoverheid In deze algemene paragraaf zal getracht worden toch wat ge meenschappelijke kenmerken van de diverse functies op dit ge bied van "overige" Rijksoverheid aan te stippen: een zoeken dus naar een grootste gemene deler. Maar eerst wat getallen. Uit het door de Lustrumboek-commissie aan mij verstrekte cij fermateriaal omtrent de enquete blijkt dat er tot dusver (januari 1980) 224 formulieren zijn ingeleverd, als we afzien van al ge pensioneerde geodetisch ingenieurs. De commissie is tot de conclusie gekomen dat 32^ geodeet werkzaam is bij de Rijks- 164 Van Dale, Groot woordenboek der Nederlandse taal: visioen (5) dagdroom

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 165