Zo ben ik op de gedachte gekomen om voor dit Lustrumboek een vergelijking te maken van afstudeerrichting en huidige werkkring voor de geodeten, werkzaam bij de "overige" Rijksoverheid. Nu is het moeilijk een goede classificatie te maken, maar ik heb gekozen het te doen aan de hand van de indeling van de Afdeling der Geodesie in zogenaamde "kleinste werkeenheden". Deze staan ongeveer gelijk met de leerstoelen. Voor degenen van vóór het tijdperk van de Wet Universitaire Be- stuurshervorming (WUB) nu even een korte schets van deze inde ling. De Afdeling der Geodesie is gesplitst in twee vakgroepen, te weten: De Mathematisch-fysische (A) en de Planologisch-admi nistratieve (B). Elke vakgroep is onderverdeeld in 5 kleinste werkeenheden. Hiermee ontstaat het volgende totaalbeeld: VERDERE VAKGROEP KLEINSTE WERKEENHEID* AANDUIDING A: Math. - - Satelliet-geodesie S Fys. - Gravimetrie G Geodesie - Zeegeodesie geod. astronomie Z - Mathematische geodesie M - Landmeten L B: Plan. - - Fotogrammetrie F Admin. - Kartografie K Geodesie - Planologische geodesie P - Vastgoedsystemen V - Recht J Nu kan het "classificeren" plaatsvinden: om een paar voorbeel den te noemen: afstudeerwerk bij prof. Bruins valt onder "G"; van prof. Roelofs onder "Z" of "F"; "M" staat bij prof. Baarda en "P" bij prof. Witt. Op deze manier heb ik aan de hand van de titel van de afstudeer scriptie en de naam van de afstudeerdocent(en) voor elk van de 33 geodeten - voor zover niet onlangs afgestudeerd - geschat bij welke kleinste werkeenheid zij heden ten dage afgestudeerd zouden zijn. Hierbij is dankbaar gebruik gemaakt van het regis ter samengesteld door de heer Rogge [5]. Hetzelfde geldt voor de huidige werkkring; ook daarvan heb ik aan de hand van de en- quete geschat op het gebied van welke kleinste werkeenheid de 167 Deze aanduidingen komen hier en daar niet geheel overeen met de officiële benamingen.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 168