Versterking van dit idee vinden we nog als we figuur 1 samen trekken tot alleen de verdeling in vakgroepen. We vinden dan fi guur 3. Uit figuur 3 blijkt eens te meer de tTrechtsverschuivingTT: er zijn 2|. maal zoveel personen vanuit A-afstudeerwerk (math, -fys.) in B-functies (plan. -adm.) terechtgekomen als andersom. Je zou dit soort schema's natuurlijk uitgaande van alle geodetisch inge nieurs kunnen maken, maar dat is veel werk dat ik voor een vol gende keer bewaar. Toch denk ik te mogen stellen dat dit effect zich niet alleen voordoet bij de hier beschouwde categorie van TToverigeTT Rijksoverheid, maar dat je dit kunt extrapoleren naar alle terreinen. Het wordt op deze manier een wat TTalgemeen voorkomend" verschijnsel. Conclusie is dus: over het algemeen houden de geodeten qua aard van hun werkkring vast aan hun eerste liefde het afstudeeron derwerp) of blijven op nauw verwant gebied. En zo er al een wij ziging in de aard van de werkzaamheden optreedt, dan is dit meestal een verschuiving naar een minder mathematisch-fysisch getint terrein. Ik zou zeggen, denk hier nog eens over na; mijn vervolg-conclu- sies voor de student vindt U in de laatste paragraaf. Intussen nog een kort intermezzo. 3. Werkkring en vacaturebank Deze paragraaf heeft eigenlijk niets met dit artikel op zich te maken. Het onderwerp is echter wel - zij het zijdelings - van belang voor het beroepsbeeld als geheel; en omdat het toch aar dige gegevens zijn, heb ik besloten hier er wat over te publice ren. Het volgende is namelijk het geval: Sinds september vorig jaar houd ik in het twee-wekelijks ver schijnende mededelingenblad "Geopinie" van de Afdeling der Geodesie een 'Vacaturebank" bij. Telkens wordt hierin een aantal vacatures vermeld waarvoor een afgestudeerde geodeet best in aanmerking zou kunnen komen. Deze vrije banen spoor ik op in dag- en weekbladen of komen mij "in de wandelgangen" ter ore. Ik hanteer overigens een vrij royaal criterium om te beoordelen of een bepaalde functie een geodetisch ingenieur op het lijf geschreven zou kunnen zijn. In de meeste advertenties wordt dan ook niet om een geodeet ge vraagd; vaak zijn het juristen, planologen, statistici of civiel ingenieurs die genoemd worden. De bedoeling van deze vacaturebank is tweeledig: 171

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 172