worden dan vergroot je in ieder geval je kansen als je een wat meer technische achtergrond hebt, vooral ook omdat in eerste instantie de afgestudeerden qua werksfeer dicht bij huis af studeeronderwerp) blijven. Overigens is deze conclusie niet waardevrij en los te zien van bepaalde persoonlijke opvattingen van mij. Ik heb dan ook wel eens gesproken van een tTvlucht naar Vakgroep B" door de ten dens van steeds meer afstudeerders op planologisch-administra- tief gebied. Dit geheel lijkt wat in tegenspraak met de volgende conclusie: dat zowel bij Gemeente, Provincie als bedrijfsleven nogal wat werk op planologisch terrein te vinden is. Maar het punt is dat er veel studenten zijn die voor MBTT kiezen, niét omdat daar hun grootste interesse ligt (een positieve keuze dus), maar omdat TTBTT makkerlijker is etc., of althans lijkt! II (Een negatieve keuze). En ik durf te beweren dat een flink aantal daar later spijt van krijgt! Ja, een stukje kritiek op studenten in een Lustrumboek kan ook geen kwaad. Algehele slotconclusie en toekomstverwachting is: als je voor jezelf niet één uitgesproken interesseveld hebt bij de studie, kies dan toch een afstudeerrichting die mathematisch enig hou vast heeft omdat juist dat denken als geodeet je een voorsprong geeft op zoveel andere disciplines als sociaal planologen, eco nomen en juristen die als concurrent beschouwd kunnen worden. Je vergroot daarmee je mogelijkheden voor later. Hieruit volgt dat ook dat de nadruk in de studie wel iets verschoven kan wor den van mathematisch-fysisch naar de planologisch-administra- tieve hoek, maar zeker niet te ver, omdat dan het verschil met de anderen te gering wordt. Deze opmerking is uiteraard be doeld voor de samens-tellers van het studieprogramma voor geo detisch ingenieur. Gebeurt dit, dan zie ik de toekomst vrolijk tegemoet voor de geodeet bij de "overige" Rijksoverheid door een gelijkblijvende werkgelegenheid op vakgroep A-terrein en een toenemende op vakgroep B. En met deze gedachte geef ik nu graag het woord aan de heren Van der Wal en Lindeman, die U eens echt iets kunnen vertellen over de geodeet bij de Rijksoverheid met uitzondering van de sector O. O. en de dienst KADOR. 175 V erw ij zingen [1] 'Verslag van een onderzoek naar de studievoortgang van studenten in de afstudeerfase", bijlage 55-4, 55e vergadering Onderwijscommissie, Afdeling der Geodesie, 9 mei 1978.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 176