raad bij de vaststelling van het ontwerp aangebrachte wijzigingen ten opzichte van het ontwerp-bestemmingsplan, mag bij Gedepu teerde Staten verzet aantekenen. Ook na de TTbeslissing omtrent goedkeuring'1 van het bestemmings plan door Gedeputeerde Staten vindt weer terinzagelegging voor de tijd van één maand plaats. De volgende categorieën kunnen ge durende deze termijn tegen het plan beroep instellen bij de Kroon: a. zij die zowel in eerste als in tweede instantie tijdig een be zwaarschrift indienden; b. zij die tijdig bezwaar maakten bij Gedeputeerde Staten tegen de door de raad bij vaststelling van het plan aangebrachte wijzi gingen; c. zij die bezwaren hebben tegen eventuele onthouding van goedkeu ring door Gedeputeerde Staten aan één of meer onderdelen van het bestemmingsplan; d. de betrokken inspecteur van de Ruimtelijke Ordening, als bewa ker van de wetgeving en van het beleid van de rijksoverheid ter zake van de Ruimtelijke Ordening; e. de gemeenteraad; Gedeputeerde Staten zetten soms fors het mes in zijn vrucht van autonomie. De hiervoor genoemde terinzageleggingen moeten tevoren worden aangekondigd door de burgemeester op de gemeentelijke publikatie - borden, in een of meer plaatselijke bladen en in de Nederlandse Staatscourant. ZoTn publikatie moet de categorieën noemen die be zwaar c.q. beroep mogen aantekenen. De beroepen moeten worden geadresseerd aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Ze zijn uiteraard gericht aan Hare Majesteit de Koningin 6. De behandeling van de beroepen a. afdeling contentieux Bij de afdeling contentieux wordt uit de ingekomen beroepen een selectie gemaakt van die beroepen waarover kennelijk geen advies behoeft te worden ingewonnen bij de Adviseur ten behoeve van de Raad van State. Deze selectie kan misverstanden en vergissingen bij de indieners tijdig aan het licht brengen en kan bijdragen aan een vlotte bestemmingsplanprocedure. Bijvoorbeeld: er is tegen de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van een bestemmings plan één appellant in het geweer gekomen en dit beroep is niet ontvankelijk, omdat hij geen bezwaar had gemaakt tegen het ont- werp-plan noch tegen het ongewijzigd vastgestelde plan. Zodra van die niet-ontvankelijkheid blijkt kan na ommekomst van de beroepstermijn het desbetreffende besluit van Gedeputeerde Sta ten in werking treden. De Voorzitter van de Afdeling vraagt Ge deputeerde Staten om "ambtsbericht" omtrent het beroep. Dat 183

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 184