electrische centrale omdat hij ter plaatse gestookt zal worden met het milieuvriendelijke aardgas. Na de inzet van de energie crisis zal men dit argument niet licht meer gebruiken omdat het reëel is erop te rekenen, dat tezijnertijd moet worden overge schakeld op kolen, die milieubezwaren hebben. 11. Volledig gemotiveerd Het advies moet inzicht geven in de diverse bij het geschil be trokken stellingen. Het moet duidelijkheid verschaffen omtrent de waardering die aan de diverse elementen in het geschil zijn toegekend en beredeneerd tot een slotsom voeren. Het moet er van blijk geven bij de beoordeling van de bezwaren van appellan ten de zorgvuldigheid, de redelijkheid en de billijkheid als voor waarden te hebben gesteld voor doelmatigheid en rechtmatigheid. Dan is het advies na te wegen, door de afdeling voor de geschil len van bestuur, door de appellanten, die het advies ter beschik king krijgen en zich er bij de openbare vergadering over mogen uitlaten, door de Minister en het ministerie, de gemeente en de provincie en - wellicht ook later - door geïnteresseerden in dit stuk beroepsrecht, voor publiciteitsdoeleinden, door de eigen medewerkers, etc. De praktijk leert dat een volledig gemoti veerd advies veel waardering ontmoet, ook bij degenen die aan het kortste eind trekken. Vooral zij hebben er steun aan dat dui delijk wordt gemaakt, waarom aan hun verlangens niet geheel wordt tegemoetgekomen. 12. Slot Wanneer uit dit opstel, geschreven vanuit een sfeer die overwe gend bepaald wordt door een veelheid van uiteenlopende concrete problemen, kan worden opgemaakt dat het Bureau van de Advi seur ten behoeve van de Raad van State niet over een nacht ijs gaat en niet werkt met een doos van Pandora, waarin alleen nog hoop rest als al het leed al is geschied, dan was het beroep op mij niet ongegrond. Er is geen geschil meer bij het bestuur van de afdeling der Geodesie omtrent de vraag of planologie en ruim telijke ordening verantwoorde gerechten voor geodeten zijn. In- zoverre Uw beroep daarop zag is het, hoewel tijdig ingediend, niet ontvankelijk. Hoe belangrijk de planologische geodesie is wordt goeddeels bepaald door de kwaliteit en flexibiliteit van de opleiding in reactie en anticipatie op de maatschappelijke veran deringen op het gebied van de te verdelen schaarse ruimte en zeker ook door de volgende tTleerstoeligheidTT, die wij als geode tisch ingenieurs toch moeten beamen: TTde grootte van de Haan, bepaalt de hoogte van het hok". 194

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 195