GEODETEN BIJ PROVINCIES EN GEMEENTEN ir. M.W.F.J. Creusen M. W. F.JCreusen is wetenschappelijk medewerker aan de afde ling der Geodesie van de T.H. te Delft 1. Inleiding SnelliuslustrumHet is weer zover. Heb me weer laten overha len om voor het Lustrumboek ergens over te schrijven, terwijl ik uit eerdere ervaringen beter had moeten weten: het getob om de deadline te halen, die je toch al in gedachten een maand ver der geschoven hebt dan het aangegeven tijdstip; de moeite om de juiste toon te vinden in je bijdragen, en noem maar op. Tot mijn verdediging kan ik aanvoeren dat ik niet meteen ja gezegd heb. Heb het in "beraad" gehouden net zo lang totdat ik mij niet meer met goed fatsoen kon terugtrekken. "En welk onderwerp hadden de heren me dan wel toegedacht?" "De geodeet bij provincies en gemeenten". Onschuldig genoeg. Een statistisch getint voorwoord ter inleiding van schrijvers uit de betreffende beroepspraktijk die de details verder uit de doe ken zouden doen. "Ja, we willen via het Lustrumboek een bijdrage leveren aan het verduidelijken van het beroepsbeeld van de geodeet en de toe komstmogelijkheden van de afgestudeerde geodetisch ingenieurs. U moet het belichten tegen de achtergrond van een eventuele op splitsing van de studie en de discussies rond de vastgoedgeodeet en de planologische geodesie. Het is een kwestie van de identi teit, begrijpt U". "Daar heb je het gerinkel in de glazen weer was mijn eerste opwelling. Maar al starend naar de lichte wanorde op mijn werktafel ont dekte ik het voorontwerp van de Wet op de stadsvernieuwing naast een verhandeling over communicatietheorie en één over zwaartekracht, het geheel afgedekt door een diktaat grondecono- mie. Mijn antwoord was dat ik het begreep en dat ik blij was met de provincies en gemeenten. Al mijmerend over deze bijdrage aan het Lustrumboek reali seerde ik me dat de voortdurende queeste naar het beroepsbeeld van de geodeet iets geruststellends begon te krijgen. Een vast punt temidden van alle veranderingen binnen de geodesie. De discussies die ik vandaag mag meemaken verschillen in niets van de discussies in 1970 rond de "Geodeet in perspectief" of 203

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 204