het aantal geodeten bij de gemeenten naar verwachting zal toene men. Deze geodeten zullen hun werkterrein niet meer uitsluitend moe ten zoeken op het gebied van de klassieke geodesie, maar vanuit de klassieke geodesie hun werkzaamheden moeten uitbreiden naar informatieverschaffing ten behoeve van de ruimtelijke plan ning, zowel op bestemmingsniveau als op beheersniveau. Vanuit de informatieverschaffing en het informatiebeheer hebben zij een goed uitgangspunt om zich met plannings- en beleidsvraagstuk ken bezig te gaan houden, waarbij zij niet verbaasd moeten zijn zichzelf als coördinerende schakel te vinden tussen een aantal andere disciplines. De geodeet moet zich niet richten op funkties waar hij "iets heeft" aan zijn rechtskennis of informaticakennis. Hij moet zich richten op die gebieden waar de kombinatie van de facetten van zijn opleiding meerwaarde heeft. Dit kan hij niet doen als individu. Hij moet gesteund worden door een aktief streven van de geodesie-vriendelijke afdelingen binnen het appa raat om een deel van de nieuwe taakvelden binnen hun domein te halen. De afdeling der Geodesie heeft hierbij ook een ondersteu nende taak door zich op zijn minst naar de gemeenten toe te pro fileren, niet als wetenschap, maar als een geïntegreerde inge nieursopleiding gericht op een maatschappelijk taakveld. De eerste aanzetten zijn gemaakt. De rest leren we in een vol gend Lustrumboek. 224 Kweesten - (gewest.) vrijen (op Texel en Vlieland), en wel, terwijl deuren of vensters openstaan en de minnaar op de deken zit of ligt, waaronder zijn beminde rust. J van Dale Queesten - van eng. to quest: op avontuurtjes jagen, het navolgen van de gewoonten der dolende ridders. A. Huizinga Handboek voor vreemde woorden

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 225