Afbeelding 2: Sectoren en deelsectoren in streekplannen -de beschrijving van het plan (art. 5 B.R.O.) waarin het beleid in hoofdlijnen is aangegeven; vanwege de gevraagde flexibiliteit thans ook vaak met de "hardheid" van de verschil lende beleidspunten en met bijstellingsprocedures. Bij de beschrijving hoort een kaart waarop het beleid voor zover mogelijk in beeld is gebracht. - een beleidsprogramma waaraan uitvoerings- en finan- cieringsschemaTs kunnen worden gekoppeld. - een toelichting (art. 5 B.R.O.) waarin de aan het plan ten grondslag liggende gedachten en de uitkomsten van het ver richte onderzoek zijn vermeld. Bij het streekplan kan worden bepaald dat Gedeputeerde Staten het plan nader uit kunnen werken (art. 4 W.R.O.); van deze mo gelijkheid is nog slechts bij een enkel streekplan gebruik ge maakt. Bij de meeste streekplannen vormen de uitvoering en de finan ciering zwakke sluitstukken. De provincie zit hier in een moei lijke positie doordat zij wat dit betreft weinig bevoegdheden en middelen heeft. Enerzijds is zij vaak afhankelijk van rijksmid delen en poogt zij mede daarom met het rijksbeleid op één spoor te komen en zich van rijkssteun en -bijdragen voor haar beleid 231 SECTOREN DEELSECTOREN milieu natuur landschap gebouwd milieu milieuhygiëne landbouw akkerbouw en veeteelt tuinbouw werkgebieden industrie landbouw diensten woongebieden bevolking (omvang, spreiding) woonkernen bouwlokaties en woningbouw- programir.ering woonwagens en woonschepen voorzier ingen distributieve voorzieningen sociaal-culturele voorzieningen openluchtrecreatie dagrecreatie verblijf sr eer eat ie verkeer en vervoer wegverkeer en -vervoer openbaar vervoer vervoer per schip en vliegtuig buis- en hoogspanningsleidingen straalverbindingen overige deelsectoren waterwinning delfstoffen (gas, zouten, steen kool, olie, zand, klei) zeeweringen waterbeheersing militaire terreinen

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 232