Deze taak heeft rechtstreeks te maken met de uitvoering van het provinciale beleid. Bij dit werk vindt dan ook veel tussentijds en vaak informeel overleg plaats met de betrokken instanties; meer dan vroeger is hier zowel sprake van toetsing als van begeleiding. 4. Planologen bij de p.p.d. Planologen zijn de wetenschappelijke adviseurs voor het ruimte lijk beleid (zie ook: Van der Cammen, 1979); in de provincie van het beleid van het college van Gedeputeerde Staten. Provinciale planologen kunnen bij verschillende onderdelen van het provinciaal ambtelijke apparaat in dienst zijn. Dit apparaat bestaat in de meeste provincies uit de provinciale griffie, de provinciale waterstaat en de provinciale planologische dienst: het griffie-diensten model. De griffie heeft een bestuurlijk-juridische taak bij de voorberei ding en uitvoering van het provinciaal beleid. De twee genoemde provinciale diensten zijn verantwoordelijk voor de vaktechnische voorbereiding, advisering en begeleiding van het provinciale beleid, respectievelijk voor water staatszaken en voor het ruimtelijk beleid. De griffie heeft onder haar afdelingen evenwel ook een afdeling water staatszaken en een afdeling ruimtelijke ordening. Er is daardoor wel eens onduidelijkheid over de taakverdeling tussen de griffie en de diensten. Moet de TTTechnischeM dienst zich be perken tot de vakmatige aspecten en de beleidszaken overlaten aan de griffie of kan (moet) de Technische dienst ook op de be leidsaspecten in haar adviezen wijzen? In een van de provincies, Gelderland, wordt eind 1980 een sec torale indeling van het provinciale apparaat ingevoerd. Onder invloed van de eerder genoemde algemeen toenemende nadruk op het sectorale beleid is het niet uitgesloten, dat in de toekomst meer provincies zich zullen afvragen of ze niet op een dergelijke organisatorische opbouw van hun ambtelijk apparaat zullen over gaan. In het griffie-diensten model ligt het zwaartepunt van de voorbe reiding, advisering en uitvoering van het ruimtelijk beleid bij de p.p.d., met de afdeling ruimtelijke ordening van de griffie als juridisch en beleidsmatig adviseur. Verder zijn er ook bij enke le andere griffie-afdelingen en bij de provinciale waterstaat me dewerkers die vanuit hun sector nauw met het ruimtelijk beleid verband houdend werk verrichten, bijvoorbeeld voor de recrea tie (afdeling welzijnszaken bij de griffie), verkeersonderzoek en wegenaanleg (provinciale waterstaat). 233

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 234