Verder kunnen de studie-vakken worden verdeeld in: - landmeetkundig-technische vakken - planologisch belangrijke vakken; daarbij zijn specialistische vakken die op één sector of werkterrein zijn gericht en brug- vakken, die meer dan één sector of specifiek (geodetisch) on derdeel van het ruimtelijk beleid als onderwerp hebben - de scheidslijn tussen specialistische vakken en brugvakken is niet altijd duidelijk te trekken. Via deze twee ingangen kan een overzicht van de studievakken worden opgesteld. Daaraan kan worden toegevoegd een aantal vakken waarvan wordt overwogen ze in de eindstudie op te nemen, (enquête beroepspraktijk geodeten). Het overzicht komt er dan uit te zien als in afbeelding 3; voor dit artikel minder belangrijk geachte vakken zijn hierin achterwege gelaten. Het huidige vakkenpakket van de planologisch gespecialiseerde geodetisch ingenieur, zo mag naar aanleiding van dit overzicht wel worden geconcludeerd, wijst op meer planologische kennis - -- -- -- -- Afbeelding 3: Overzicht van de vakken in de basisopleiding en in de eindstudie planologisch-administratieve geodesie, onderver deeld in landmeetkundig-technische en planologische vakken. 236 landmeetkundig- technisch planologisch van belang in de basis opleiding wiskunde w.o. statistiek en waarnemingsrek inleiding geodesie math, geodesie meetk. geodesie fotogrammetrie kartografie- - - - methodologie planologie planologische geodesie planvorming ruilverkaveling cultuurtechniek bodemkunde jt - - a recht geodesie gebruik, bestemming, inrichting en beheer onroerend goed openbare financiën in de eindstudie planologisch- administratieve geodesie diverse land meetkundige keuzevakken informatieverzorging recht geodesie landhuishoudkunde -kartografie en fotointerpretatie vastgoedsystemen vastgoedregistratie ruimtelijke planning bestuurskunde natuur en landschap voorstellen voor veranderingen in de eindstudie informatieverzorging grondboekhouding planologische geodesie waardebepaling onroerend goed economie economie grondgebruik, financieringsaspecten facultatief,op andere afdelingen van de TH te volgen vakken

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 237