- het beheer van kabels, buizen, kunstwerken, plantsoenen, grond, wegen en bebouwing. - de ruimtelijke ordening, bestemmingsplannen (Beschermd Stadsgezicht, uitbreiding van de stad) en stadsvernieuwings plannen. - de uitvoering van technische werken zoals kunstwerken, wegen, plantsoenen, bebouwing, grote leidingen en tracés. - rampenbestrijding, politionele acties, preventieve verdediging, enz. Verder verstrekt de afdeling adviezen bij problemen die andere disciplines tegenkomen bij het indelen van de ruimte, de repro grafie en tekentechnische aangelegenheden. Daarnaast fungeert de afdeling op grond van haar kennis als in termediair tussen het gemeentelijk apparaat en de Rijksdienst van het Kadaster en Openbare Registers (KADOR). 2b. Het beheer van een bestand Gedurende tientallen jaren is er door de afdeling een grote hoe veelheid topografische informatie verzameld. Om snel de juiste informatie te kunnen natrekken en te leveren (2a), is het een vereiste dat het opgebouwde, vooralsnog grafi sche bestand, goed wordt beheerd. Bijlage II geeft een indruk van de grootschalige basiskaart van Utrecht, formaat 100 x 80 cm, schaal 1 500. Bijlage IV geeft een beeld van het topografische bestand. 2c. De registratie en reproduktie Deze taak vormt de voedingsbodem van de onder 2a en 2b ge noemde aktiviteiten. Om het bestand volledig te maken en aktueel te houden, is het noodzakelijk de ligging en aard van topografische objekten te registreren en reproduceren. Met betrekking tot de planning en de kosten wordt er onder scheid gemaakt tussen: - bestandsopbouw, bovengrondse objekten (grootschalig) kartografie (kaart 1 10.000) bovengrondse objekten (o. a. leidingen) - bestandsbijhouding, bovengrondse objekten ondergrondse objekten (o. a. leidingen) kartografie (kleinschalige kaarten) Het grondgebied van de gemeente Utrecht is nog niet in zijn geheel in kaart gebracht. Zo moet er in het kader van de be standsopbouw nog worden vervaardigd: - bovengrondse objekten, 92 kaarten schaal 1 500 23 kaarten schaal 1 1. 000 1 kaart schaal 1 10.000 244

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 245