- ondergrondse objekten, 320 verzamelkaarten van leidingen, schaal 1 500. Daarnaast dienen de (200) bestaande kaarten, schaal 1 500, ten behoeve van de ruimtelijke ordening en vastgoedregistratie, aan gevuld te worden met ontbrekende topografische informatie, daar op deze kaarten slechts de openbare weg staat afgebeeld. 2d. De dienstverlening De afdeling Landmeten en Kartografie is in 1951 opgericht om toenmalige uitbreidingsplannen landmeetkundig te ondersteunen. Deze oorspronkelijke werkzaamheden, te weten: - het vervaardigen van matenplans - het berekenen en uitzetten van rooilijnen, assen van wegen, kunstwerken en leidingen - het aangeven van peilmaten - het uitvoeren en berekenen van profiel- en oppervlakte water passingen - het berekenen en uitzetten van percelen - het uitzetten van palenplannen en sonderingen vinden nog steeds plaats in het kader van de bestemmingsplannen Lunetten, Rijnsweerd en de stadsvernieuwing, alsmede door de over de gehele stad verspreide werken van de Dienst van de Open bare Werken. Binnen het gemeentelijk bestel fungeert de afdeling ten aanzien van deze dienstverlening als ingenieursbureau. De kosten hieraan verbonden worden rechtstreeks naar de projek- ten toegerekend. De dienstverlenende aktiviteit laat zich echter moeilijk plannen. De projekten waaruit de opdrachten van de afdeling voortvloeien heb ben een onregelmatig, prioriteitswisselend en konjunktuurgevoelig karakter. 3. Ontwikkelingen 3a. Een stijgende informatiebehoefte De afgelopen 10 tot 15 jaar zijn aan de dienstverlening van de over heid steeds hogere eisen gesteld. Met name de gemeente, waar centrale overheid en burger elkaar treffen, heeft een forse uitbreiding van het takenpakket moeten ver werken; een en ander onder invloed van de burgerij (openheid en in spraak) en de hogere overheden. Binnen het nog steeds aan dynamiek winnende en veranderende taak veld van de gemeenten wordt de behoefte aan informatie ten behoeve van de besluitvorming en onderlinge afstemming van aktiviteiten steeds groter. 246

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 247