3b, Beleid De toename van de topografische informatiebehoefte alsmede de wenselijkheid van een digitale presentatie van die informatie is voor de gemeente Utrecht aanleiding geweest tot het formuleren van een strategisch beleid. Dit was nodig om de dreigende versnippering ten aanzien van de verzameling en het beheer van topografische informatie te voor komen. Immers, een dergelijke versnippering is op langere termijn, af gezien van de doublures, een belemmering voor de operationali sering van het vastgoedsysteem. De gehele problematiek van de versnippering der topografische informatie blijkt te kunnen teruggebracht tot een kostendekkings en organisatieprobleem, waarvan het laatste gezien de beperkte flexibiliteit (overheid) om een oplossing op wat langere termijn vraagt. Het College van B. en W. in Utrecht heeft deze problemen tijdig onderkend en in 1979 enige principiële beleidsbeslissingen geno men, welke worden gekenmerkt door twee hoofdlijnen, te weten: - een centrale TversneldeT vervaardiging en uitgifte van zowel groot- als kleinschalige topografische basiskaarten. - een gedeeltelijke doorberekening (exclusief bestuurshulp) van de kosten. Dit naar mate van het nut. Hoewel de operationalisering van geautomatiseerde vastgoedsy stemen in Nederland in een aanvangsfase verkeert, heeft dit bin nen de gemeente Utrecht reeds enige jaren de aandacht. Dit om dat het handelt rond vraagstukken ten aanzien van de kostendek king en gemeentelijke organisatie, die slechts op lange termijn oplosbaar zijn. Zo fungeert er een stuurgroep Vastgoed1, waarin diverse be stuurlijke en uitvoerende geledingen zijn vertegenwoordigd. De stuurgroep staat onder voorzitterschap van de Wethouder voor Financi'ên en wordt terzijde gestaan door de werkgroepen T Ge bouwen1 en TTopografie en Leidingen1. De taak van de stuurgroep is het College te adviseren ten aan zien van te nemen beleidsbeslissingen inzake vastgoedvraagstuk ken, financi'ên, planning, automatisering, organisatie, enz. De werkgroep Topografie en Leidingen heeft in 1979 in opdracht van het College van B. en W. onder de gebruikers van topografi sche informatie een enquête gehouden, teneinde deze behoefte binnen de gemeente te inventariseren. 249 Gespreksnotitie, het doorrekenen van de kosten v. d. afd. Landmeten en Kar- tografie van de gemeente Utrecht, d. d. 16-06-1978.

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 250