Alleen de grote steden met een omvangrijke landmeetkundige af deling bieden plaats aan de geodetisch ingenieur. Deze wordt dan in hoofdzaak belast met de leiding van de afdeling of krijgt een staf funk tie. Bij de uitvoering van zijn taak wordt hij met werkzaamheden ge- konfronteerd die niet direkt op zijn opleiding zijn afgestemd. Zo spitsen de dagelijkse werkzaamheden zich toe op management en organisatie. In grote lijnen kan daaronder worden verstaan: delegeren, moti vatie medewerkers, werkoverleg, bevordering kreatieve partici patie, personeelsbeleid, planning, voortgangskontrole en last but not least begroting. In het algemeen kan men stellen dat het geven van leiding de laat ste jaren moeilijker en intensiever is geworden. Enerzijds is dit een gevolg van de demokratisering; Zo geldt er in de gemeente Utrecht sinds enkele jaren een Mede- zeggenschapsverordening, waarin de belangenbehartiging van het personeel procedureel is geregeld. Anderzijds is er het gegeven van de steeds maar in beweging zijn de processen rond de automatisering die zich binnen de afdeling Landmeten en Kartografie voltrekken. Het leiding geven is hierdoor een dynamisch geheel geworden, dat steeds, ter wille van de veranderingen subtiele aanpassingen vergt. Naast deze sturende en regelende taak heeft de geodeet tevens een beleidsadviserende funktie. Zo vraagt het College van B. en W. hem vanwege zijn specifieke kennis, om raad en advies ten aanzien van vraagstukken rond topo grafische informatie (G.'B. K. N.Kadaster en vastgoedaangele genheden. Tevens heeft hij technische inbreng, bestaande uit het struktureren van de afdelingsaktiviteiten op het gebied van automatisering, lucht- fotogrammetrie. Daarnaast geeft hij adviezen aan andere disciplines inzake het ra tioneel gebruik van topografische informatie alsmede de vaak hier mee gepaard gaande automatiseringsproblematiek. Binnen deze veelzijdige taak onderhoudt de geodeet werkzame kon takten met: extern: - het College van B. en W. - de raadskommissie (ad hoe) - de sekretarie afdelingen - de burgerij - architekten, planologen en ingenieurs - nutsbedrijven - ingenieursbureaus - collega1 s van andere gemeenten 252

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 253