Kortom, het is nodig dat een uitbestedingsbeleid wordt geformu leerd. ZoTn beleid dient te zijn afgestemd op het personeels-, organisatie- en financiële beleid van de uitbestedende instantie. Aanbevolen wordt dan ook om vooraf duidelijk aan te geven welke werkzaamheden zich lenen om aan derden uit te besteden. Voorts dienen opdrachtverstrekking, begeleiding en controle van de uitbestede werkzaamheden goed geregeld te zijn. Achteraf is een toetsing van de behaalde resultaten zowel kwalitatief als fi nancieel gewenst en moet zonodig bijsturing plaatsvinden. 6. Het aanbod van geodetisch werk Over diversiteit van op de Tvrije marktT aangeboden werkzaam heden volsta ik met het maken van enkele opmerkingen. In de afgelopen jaren zijn omvangrijke pakketten secundaire nauwkeurigheidswaterpassing uitbesteed door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat en Mijnbouwmaatschappijen. Ten behoeve van de hoogtekaart van Nederland (110.000) en waterbeheersings- en kavelverbeteringsplannen in ruilverkave lingen en landelijke herinrichtingsgebieden worden grote opper vlakten van ons land gewaterpast in opdracht van de Meetkundige Dienst Van Rijkswaterstaat en de Landinrichtingsdienst. Ook be steedt de Landinrichtingsdienst terreininventarisatiewerkzaam- heden uit ten behoeve van de plannen van wegen en waterlopen en natuur en landschap in ruilverkavelingen. Overigens worden deze werkzaamheden in het algemeen ver zorgd door de bureaus die belast zijn met het opmaken van de inrichtingsplannen. Dergelijke werkzaamheden worden ook voor waterschappen en polders verricht. De ten behoeve van stadsvernieuwing te verrichten inventarisa ties van boven- en ondergronds vastgoed geschieden meestal door de betrokken gemeente zelf. Echter bij onvoldoende capaciteit van het gemeentelijk apparaat vindt uitbesteding plaats: De macro-infrastructuur is voor wat betreft ons hoofdwegen-, vaarwegen-, spoorwegen-, aardgas- en hoogspanningsleidingen- net vrijwel voltooid. Wel vraagt een efficiënt beheer van deze levensaders van onze economie om een steeds toegankelijker en liefst uniform registratiesysteem. Dit geldt evenzeer voor de boven- en ondergrondse regionale kabel- en leidingnetten in ons land. Het belang van uniformiteit in systemen van vastgoedregistratie wordt steeds meer ingezien en zal leiden tot toenemende werk zaamheden ten behoeve van beheerskaarten en -bestanden. 270

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 271