Momenteel wordt in de opleiding tot geodetisch ingenieur wel aandacht aan de hydrografie besteed. Het zou evenwel aanbeve ling verdienen wanneer er meer contact zou zijn tussen het be drijfsleven en de T.H., om de studenten een zo actueel mogelijk inzicht te geven in nieuwe meetmethoden en technische ontwik kelingen. Wellicht is het gebrek aan contacten een gevolg van de zestiger jaren toen zeer angstig tegen het z.g. militair-industri eel complex werd aangekeken. Dit korte pleidooi slaat overigens algemeen op contacten tussen studenten en afgestudeerden. Stu denten zouden ook meer op congressen en tentoonstellingen moe ten komen, omdat daar op eenvoudige manier veel nieuwe infor matie en realiteitszin kan worden verkregen. Eerder werd iets over verspilling gezegd. In een aantal vereni gingen als the Hydrographic Society en de Kring van Remote Sensing worden leden verenigd uit diverse achtergronden als: wetenschappelijke instellingen, industrie, onderwijs, aanne mers etc. Lezingen worden vaak gehouden door medewerkers van universiteiten en luisterend kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat beter overleg een nuttig effect kan hebben. Zo is het me niet duidelijk waarom apparatuur ontwikkeld wordt die op de commerciële markt te koop is. Apparatuur is doorgaans im mers maar een hulpmiddel voor het doen van onderzoek en geen doel op zich. Soms wordt een specifiek instrument ingrijpend verbouwd, terwijl het van een ander fabrikaat inde gewenste eind- vorm beschikbaar is. Dit soort dupliceren blijkt vaak ingegeven door het niet voldoen de op de hoogte zijn van hetgeen beschikbaar is, terwijl daar naast ook nationalistische motieven een rol kunnen spelen. Meer overleg zal ook de verspreiding van testresultaten van nieuwe systemen bevorderen, waardoor dupliceren van werk kan wor den voorkomen en nieuwe vakgenoten sneller ingewerkt zullen zijn. 300

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 301