VAN LUSTRUM TOT LUSTRUM Jan Willem Klein Poelhuis Een gedeelte van dit lezenswaardige boek bestaat altijd uit een - subjectieve - weergave van de gebeurtenissen in de achter ons liggende verenigingsjaren 1975-1980. Subjectief, omdat de schrij ver zelf een selectie moet maken uit de secretariële jaarversla gen. Dit aangevuld met informatie uit gesprekken en eigen indruk ken. Naast de hieronder gememoreerde zaken gebeurt er natuur lijk veel meer rond en binnen het Landmeetkundig Gezelschap Snellius. Hiermee alleen al zou een lustrumboek volgeschreven kunnen worden De bovenstaande relativeringen in acht nemende, begin ik dus maar. Het is een chronologisch verslag geworden, eenvoudig omdat dit het makkelijkst samen te stellen is. Een betere bena dering zou misschien zijn het geheel onder te verdelen in hoofd stukjes met elk een apart aspect. Zo krijgt men snel een goed overzicht van die zaken waarmee ons gezelschap zich bezighoudt. Ik hoop dat onderstaande opsomming toch een aardig beeld voor de lezer zal gaan opleveren. 1975-76 Na een zeer geslaagd lustrum 1975 ging men weer over tot de or de van de dag. Het bestuursjaar 75-76 duurde door het lustrum slechts 10 maanden. De gelukkigen waren ditmaal Jan Ebbinge, Ludo Herinckx, Henk Krijnen en Bart Beers. Een aantal lieden te weten Willem Bots, Jan Koerselman, Arjan Kloosterboer en Frans de Vroege namen de taak op zich rond Pasen T77 een ex cursie naar Zwitserland te organiseren. De zomerkampcommis sie kon enkele weken na de bestuurswisseling bekend gemaakt worden: Jaap van der Veen, John Batteram, Erik Schalkwijk, Louis Smit en Rob Kok. Op 11 februari deed een nieuwe - belangrijke - commissie haar intrede in de Snellius-gelederen: de SOKO oftewel Snellius Over leg Kommissie Onderwijszaken. De bedoeling is om voortaan de coördinatie tussen de verschillende studentenvertegenwoordigers, die zitting hebben in allerlei organen, te verwezenlijken in de SOKO. Hiernaast is het gemeenschappelijk vormen van studen tenstandpunten over onderwijszaken belangrijk. De SOKO func tioneert nog steeds naar een ieders tevredenheid. De algemene ledenvergadering van 27 april kenmerkte zich door een uitgebreide discussie over het Huishoudelijk Reglement. De declaratiepot leverde tevens emotionele taferelen op. Deze ver- 367

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 368