gadering vond zelfs een vervolg op 21 september. Op 29 april was Snellius te gast bij het NVG, de Nederlandse Vereniging voor Geodesie, een der organisatoren van de studie dag Landinrichting. Het personeel dolf in de traditionele voetbalwedstrijd tegen de studenten op 5 mei opnieuw het onderspit. Eventuele rancunes werden in ft Anker vereffend. Voor de eerste keer werd het nieuwe Geodesiegebouw opge schrikt door de afstudeerceremonie. Op 10 mei zagen drie nieu we geodeten het daglicht: Willem Vader, Erik van der Zee en Jan Versluis. Prof. Bruins, erelid van ons gezelschap, hield op 21 mei in de aula van de TH zijn afscheidscollege i.v.m. zijn eervolle ontslag per 1 oktober. Na afloop mocht prof. Bruins uit handen van de Snellius-voorzitter een fraai boekwerk ontvangen. Op 28 september was opnieuw de Snelliuskamer te klein. Prof. Bogaerts nodigde een ieder uit om op deze plaats t.g.v. zijn benoeming tot hoogleraar per 1 augustus een drankje te nuttigen. Het oude Geodesiegebouw aan de Kanaalweg werd op 30 septem ber officieel bestemd tot Technisch Tentoonstellings Centrum. Minister Trip was hiervoor helemaal uit Den Haag gekomen. Het Snelliusbestuur vond dat het tijd werd om op te stappen. 1976-77 Op 2 november dienden zich spontaan vier nieuwe bestuurders aan: Frits Brouwer, Annelies Speelpenning, Peter Visser en Alfred van Antwerpen. Het beloofde een zeer druk bestuursjaar te worden. Het zomerkamp in Helden-Beringe zou onder leiding staan van Chrit Lemmen, John Hoefnagels, Chiel Rorijs, Peter Teunissen en Robin Ketelaars. Het kersverse bestuur zond direkt na afloop van de ledenverga dering een gelukstelegram naar Ronald en Anja Boerkoel die meenden hun huwelijk te moeten laten samenvallen met de be stuurswisseling. Op 19 november werd, voorafgaand aan de officiële opening van het gebouw, uitbundig gefeest. Het geheel droeg de fraaie naam Preludium Ouvertum Novum Geodesium, PONG dus. Tijdens de receptie van het afdelingsbestuur bood Snellius een fraaie ja- cobsstaf aan, welke ook nu nog de kantine siert. Op 24 november vond de officiële opening plaats door Z. K. H. Prins Claus. Door het plaatsen van een jalon verscheen een dia van het gebouw over een eerste dia heen van het landschap zon der gebouw. Het Snelliusbestuur werd aan Prins Claus voorge steld, en maakte van de gelegenheid gebruik om hem een lus- trumboek aan te bieden. *s Avonds vierde het NVG zijn eerste 368

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 369