lustrum. Het Snelliusbestuur bood de voorzitter, prof. Bogaerts een voorzittershamer aan, waarmee hij zichtbaar in zijn schik was. Op 3 december waren er zes afstudeerders: Wim van Gein, Henk van Tt Land, Rudi de Ruiter, Gerard Schwartz (met lof), Wim Tuit man en Martin Wubbe. Prof. Witt sprak op 10 december zijn afscheidscollege uit, nadien mocht hij uit handen van de Snelliusvoorzitter een fraai boekwerk ontvangen. Dezelfde dag ging het bestuur ter receptie bij het hu welijk van Gerard Schwarz en Maddy Faber. Op 7 en 8 januari was Geodesie het slachtoffer van het fenomeen nOpen DagenTT. Ruim 2500 bezoekers bekeken het gebouw en al lerlei stands, waaronder die van Snellius. Door het schenken van een paar honderd liter ranja en het uitschrijven van een prijsvraag trok deze natuurlijk de meeste aandacht. De diësexcursie vond enigszins verlaat plaats op 8 februari en voerde het gezelschap naar de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht. Intussen waren er door de N.O.S. gedurende een week opnamen gemaakt voor het programma "Van Gewest tot Gewest". Zo maakte o.a. voorzitter Frits zijn televisiedebuut. Op 9 maart volgde de uitzending. Deze film is inmiddels al uitgegroeid tot een "classic"; hij wordt voortdurend - ook nu nog - van stal ge haald. Eind maart gingen dan 40 studenten, onder begeleiding van Prof. Bruins en ir. R. van der Schans, op excursie naar Zwitserland. Uit het feit dat er nu nog over gepraat wordt moge blijken dat het een zeer geslaagd gebeuren geweest is. In mei bezochten twee bestuursleden een ARGEOS-vergadering te Aken. ARGEOS is het overkoepelende orgaan van de Duitse geodetische studieverenigingen. Eind mei werd het personeel weer van het (voetbal)veld geveegd. Als goed winnaar bood Snellius een vat bier aan. Rob Neleman en Nico Belgraver voegden zich op 8 juni bij het il lustere gezelschap geodeten. In oktober was er weer een voorlichtingsdag voor de toekomstige studenten. Hiervoor kwamen 150 belangstellenden naar Geodesie, waaronder 90 aspirant-studenten. Volgens een enquête, bleken er 17 echter alleen te zijn gekomen voor de lunch Ook vond de voetbalwedstrijd plaats tussen de eerstejaars en 2e t/m xe-jaars; uitslag 5-0 voor de "oudjes": het kostte de jeugd dus weer een vat in Tt Anker. Gedurende het bestuursjaar 76-77 verzorgde het bestuur ook een tweetal lezingen: "Landmeterij op zee" door ir. S. Stellingwerff - Beintema en "Zeeuws-Vlaanderen, de wordingsgeschiedenis van een streekplan" door ir. R. M. Th. Adriaansens. Aan het einde van het bestuursjaar ontstond er weer een nieuwe 369

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 370