naar Nigeria om aan de universiteit aldaar zijn kennis in praktijk te brengen. Op 25 april tijdens de algemene ledenvergadering werd de nieuwe excursiecommissie in het leven geroepen: Jelle Gaastra, Erik van Kuijk, Jan IJsselstein en Chiel Rorijs. Het viertal zou een daverende excursie voorbereiden naar Italië. Half mei werd er gevoetbald tegen het personeel. De wedstrijd werd met 5-2 gewonnen door het personeel, dat overigens voor het grootste deel bestond uit overgelopen student-assistenten. Op 7 juni studeerden Roel Nicolai, Bart Spigt en Hans van Veen af. Vóór de buluitreiking sprak de decaan zijn bezorgdheid uit over het geringe aantal afstudeerders. De dag erna was het be stuur aanwezig bij het huwelijk van Annelies Speelpenning en Douwe Tigchelaar. Weer een trouwpartij op 7 juli: oud-voorzitter Jan Ebbinge ging trouwen met Jeltsje de Jong. De Amerikaanse gastdocent prof. Guttenberg vertrok met een door Snellius aangeboden fles spiri- tueuze drank terug naar zijn land. De eerstejaars studenten werden op 21 augustus ontvangen. Het aantal bereikte een astronomische hoogte: 44 waaronder liefst zes van het vrouwelijke geslacht. De verschillende wervings campagnes die de afdeling op touw had gezet begon duidelijk haar vruchten af te werpen, het een en ander in verband met de toe nemende vraag naar geodeten vanuit de maatschappij. Natuurlijk werd er weer gevoetbald tegen de eerstejaars; door de welwillende medewerking van de Heer Bruining wonnen de ouderejaars met 5-2. De kersverse studenten meenden daarom maar liefst twee vaten aan te moeten bieden in Staminee. Later op de avond was er een groot feest in het E-kafee (gebouw voor E lektr otechniek) Op 20 oktober bestond er voor abituriënten de mogelijkheid meer te weten te komen over de studie op de afdeling Geodesie. In een voordracht vestigde de Snellius voorzitter de aandacht op voor- en nadelen van de studie. Natuurlijk werd ook de TTVan Gewest tot GewestTT film weer vertoond; deze bleek aan aktualiteit niets te hebben verloren. Een mini-excursie naar KLM Aerocarto vormde de afsluiting van het bestuursjaar 77-78. 1978-79 De bestuurswisseling op 17 november leverde vier nieuwe ge zichten op achter de bestuurstafel: Hans Versluis, Gerard Vrij- kotte, Ted Schut en Peter de Wolf. Als eerste daad installeerden zij de zo belangrijke zomerkampcommissie: Emiel Bontje, Jan Willem Klein Poelhuis, Rian van Delft, Jan Jans en Pim Bil. 372

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 373