Drie dagen later was er een bijeenkomst over de nota "Hoger Onderwijs Voor Velen". Op 24 november werd het aantal studenten met zeven verminderd: Frits Brouwer (met lof), Luc Heres, Simon Langerveld, Peter Mekenkamp, Thijs Philippa, Peter Visser en Frans de Vroege. Snellius werd op 29 november 38 jaar oud; dus toog een hele meute studenten naar de Oosterscheldewerken om te zien wat daar met een hoop geld, zand en geodeten uitgevoerd wordt. Het nieuwe jaar 1979 was nog maar 1^ dag oud of daar stond Snellius al weer paraat om ir. Kooimans te feliciteren met zijn 25-jarig dienstjubileum. In februari ?78 sloot Tt Anker definitief zijn deuren en was Snel lius zonder stamkroeg komen te zitten. Het vorige bestuur deed het voorbereidende werk voor een bar in de Snelliuskamer. Na het verrichten van het nodige timmer- en schilderwerk was 1 fe bruari de dag waarop studenten en personeel middels een gratis vat kennis konden nemen van de TTSnellius-barTT. De personeels commissie bood een spoelborstel aan voor een spoelbak die we helaas - nog - niet bezitten. Een doodgewone emmer voldoet ook. Een uniek feit deed zich voor op 14 februari: de afstudeervoor- dracht van Jan van den Berg kon door het slechte weer geen door gang vinden. Een week later, op 23 februari, zeiden vier personen de studen tenwereld vaarwel: Bart Beers, Jan van den Berg, Leo Cox en Henk de Vries. Cees Oomen nam op 27 februari afscheid van de afdeling. Snel lius was erbij en bood hem zaad en tuinhandschoenen aan. Wel jammer dat Cees op een flat woont. De Rijkscommissie voor Geodesie bestond in !79 100 jaar, reden genoeg voor deze heren om een bijzondere dag te organiseren. Op 15 maart in de aula van de TH was er dan een lezingencyclus door allerlei gerenommeerde wetenschappers. De voorzitter van de Internationale Commissie voor Geodesie prof. Kukumeki (Fin land) belichtte de verdiensten van Nederlandse stagiaires. Hij verbaasde zich erover dat in al die jaren geen van hen naar huis terugkeerde met een Finse vrouw. Tijdens de aansluitende re ceptie bood Snellius aan de voorzitter van de Rijkscommissie, prof. Bruins, een geverniste houten pikethamer aan. Deze zal dienst moeten doen als pseudo-voorzittershamer voor de Rijks commissie. Een 45-tal studenten vertrok op 17 maart op excursie naar Italië. Er werden bezoeken gebracht aan Genua, Florence, Bologna en Milaan. De excursiecommissie had voor een perfecte organisatie gezorgd. Rian van Delft trouwde op 6 april met Caroline van Zwieten. Snellius was erbij om het prille paar geluk te wensen. 373

Lustrumboek Snellius | 1980 | | pagina 374